» Poradna » Programy

Zdarma alternativa k Adobe Illustratoru?

Zdravím,Co jsem tak pochopil, tak rozdíl mezi Illustratorem a Photoshopem je ten, že Illustrator namísto pixelů (jako má photoshop) používá vektory, tzn. že obrázek neztrácí kvalitu při zvětšování/zmenšování.Doporučili by jste mi nějakou alternativu k Illustratoru, která je zdarma a funguje taky na principu vektorů? Časem možná koupím přímo Adobe Illustator, ale předtím bych si to chtěl odzkoušet. Díky.

Odpovědi na otázku

Našel jsem třeba Inkscape, máte s tímto programem zkušenosti a doporučili byste ho?

Jako náhražka zadarmo to použitelné je. Ale má to samozřejmě svoje mouchy.

Není úplně zadarmo (stojí jako 2 měsíce předplatnýho Illustratoru), ale doporučil bych vyzkoušet Affinity Designer. Celkem často bývá v akci za půlku

Hlavně vůbec nepíšeš, k čemu chceš editor používat.

Nejde jenom o to, že vektorový obrázek neztrácí kvalitu při zvětšování / zmenšování. Práce s vektorovým editorem je zcela odlišná od práce s bitmapovým editorem - každá entita vektorového obrázku je samostatný objekt.Můžete zkusit třeba Libre/Office Draw z balíku Libre/OPen Office.nebo online Vectr: https://vectr.com/---7 of the Best Free Graphics Editors for Creating Vector Imageshttps://www.maketecheasier.com/free-graphic-editor-for-c... ---Free Vector Software: Best Editor and Drawing Toolshttps://icons8.com/articles/free-vector-soft... ---Kromě toho i každý CAD program je vlastně vektorový editor.

Díky za tipy, vyzkouším a uvidím.

Nikdo nechce odpovídat