» Poradna » Programy

Zboření WinXP po aktualizacích

Zdravím,
neměl někdo problém sposledníma aktualizacema WinXP. Mě se po nich naprostou zhroutil systém. Po aktualizacích byl korektně vypnut počítač. Druhý den, jen vypsal správu o nekorektním vypnutí a to bylo poslední co udělal. Nefunguje stav nouze, ani poslední známá fuknční konfigurace, prostě nic. Krom aktualizací se na něm nic předchozí den nedělo a MS se mi volat nechce, protože ta se člověk nedomluví vůbec na ničem.
Díky

Odpovědi na otázku

Nejspíš ses stal obětí dalšího ,,vylepšení" XP. Mrkvosoft kdysi vyhrožoval, že zablokuje všechny nelegální instalace a je možné, že ses stal zkušebním králíkem. Pokud máš OEM, je to skoro jisté. Takže: Nainstalovat znovu, okamžitě nainstalovat XP antispy a zakázat Centrum zabezpečení a Automatické aktualizace. Z www.gigamania.cz stáhni rollup záplat a někam si ho ulož, nejlépe do C/Dokumenty. Tento rollup obsahuje bat soubor, takže po spuštění se bez restartů a velmi rychle nainstalují všechny záplaty, které v něm jsou. Další záplaty se do něj dají libovolně přidávat, nejlépe z www.cdr.cz, kde je podrobně popsáno, k čemu která je.