» Poradna » Programy

Záznam z DV na DVD

Naprosto amatérský dotaz. Jak z DV pásky dostat záznam na DVD, přičemž ho tam samozřejmě nechci v původní kvalitě. Napíšete mi někdo postup, jak záznam z DV pásky dostat na DVDčko? Potřebný software, formát videa, které se ma na DVD uložit... Děkuji.

Odpovědi na otázku

Vše na TVFREAK.CZ,je tam grabování pro začátečníky.

tiez iba zacinam, moje postrehy. pouzil som pinnacle studio 8. video stiahnes pomocou pinnacle na disk v DV kvalite, viac ako hodinove video ma cca 16 GB. toto video postrihas a upravis ako chces, pripadne urobis menu pre DVD. tu nastav problem, ako to dostat na DVD. samozrejme pinnacle to dokaze, ale vysledok na TV je ako zapraseny DIVX v hroznej kvalite. brrr treba na to pouzit soft s kvalitnejsim dekoderom alebo ako to nazvat. skusal som aj ulead video studio a media studio, vysledne video zlej kvality. chce to zohnat bud nejaky naozaj profi program, alebo cisto program na prevo avi do mpeg2.mne osobne sa najlepsie striha v pinancle, na ulead som si nemohol zvyknut.

V tom Pinnacle bych to vyeditoval a uložil do nějakýho bezestrátovýho kodeku pro AVI a pak TMPGEnc + TMPGEnc DVD Author.Pinnacle má špatný mpeg2 kodek.Možná u Pinnacle9 to bude lepší než u verze8.

presne tak som to myslel. v tom pinnacle to video je vo formate avi, v plnej DV kvalite, takze iny format netreba vymyslat. takze vsetky upravy vratane strihu a prelinaciek su bez straty kvality. a potom na vysledne video pouzit TMPGEnc a nejakym programom vypalit, napriklad nerom.

TMPGEnc na převod do DVD,ale pak musíš provést DVD Authoring.Nero k tomu athoringu potřebuje MPEG-2 plugin,který není ve standartní verzi.Já k tomu používám TMPGEnc DVD Author,který to i vypálí.Kvalita na ty podmínky dobrá.