» Poradna » Windows (a jiné OS)

Záznam hlasu ve Windows 10

Hledám jakým exe souborem se pouští Záznam hlasu ve Windows 10 . Ve Windows 7 byl soundrecorder.exe , který šel pouštět v dos řádku s parametry jako délka záznamu . Používám to v BAT souboru na záznam zvuku a nyní nevím .Případně znáte-li jiný FREE program který by šel automaticky pustit pro záznam zvuku s délkou záznamu .

Odpovědi na otázku

Ve Store jsou nějaké aplikace, ale asi ti vyhovovat nebudou https://www.microsoft.com/en-gb/store/p/windows-voi... --------------------------Nicméně nejjednodušší bude zkopírovat si uvedený soubor ze sedmiček. Funkce bude stejná...

Soubor ze sedmiček jsem zkoušel . Ale ve Windows 10 nefunguje (vyskočí jen upozorňovací okno a nic to neudělá).Ve Storu si aplikace nainstalovat můžu , (ale kam se uloží ) - c:\windows\system32 ?? Abych to to mohl použít bez ruční interakce .

A zkoušels ten soubor ze správné bitové verze? (32/64bit)Zkus ten soubor z osmiček, tam ještě je. A měl by fungovat.Nevím kam se to ukládá (není problém to zjistit), ale pochybuji, že to půjde ovládat příkazem.Nicméně zkusit to můžeš...

Jinak pro tyto účely používám http://fmedia.firmdev.com/Funguje ve Win. i linuxu. Ovládá se plně pomocí příkazů, verze pro win. má i jednoduché GUI. Program se nemusí instalovat. Je dobré přidat si jeho složku do PATH. Příkazy se pak zjednoduší. Příklad příkazu pro nahrávání po dobu 60 vteřin:fmedia --record --out=rec.flac --until=60

Fmedia jsem zkusil a vyhovuje . Moc děkuju .