» Poradna » Programy

Zazálovala jsem si celý počítač a teď_¨??????

vím že budu pro smích, ale povedlo se mi nějakým záhadným způsobem udělat zálohu celého počítače a teď se toho nemůžu zbavit. Ví prosím někdo jak z toho ven?? Původní záměr byl záloha důležitých dat. Díky a nenadávejte mi!!prosím

Odpovědi na otázku

Určitě pro smích nebudeš, to se může stát každému. Zkus popsat, jak jsi zálohu provedla, aby se dalo poradit, jak z toho ven..

jo to kdybych si pamatovala. Ale našla jsem si na zálohování nějaký program v počítači. Mám windows XP Home Edition, sestavení 2600_ gdr 050301-1519 (Service Pack 2. Je to určitě v někde v nastavení. Teď jsem ke všemu zjistila, že mám zavirovaný operační disk, takže jsem totálně v háji.

V tom případě doporučuji zálohovat důležitá data (dokumenty, adresáře atd.) na CD/DVD a začít znovu - tedy přeinstalovat Windows (a zformátovat při tom disk) a nainstalovat nějaký antivir (např. Avast, který je pro nekomerční využití zdarma). Pokud to nezvládneš sama, tak doporučuji obrátit se na někoho z okruhu známých, někdo z nich si určitě bude vědět rady..Pokud se chceš pokusit o nápravu, tak si stáhni např NOD32 (www.eset.sk), s ním by mělo být možné většinu virů alespoň zablokovat. S tím zálohováním ale bude problém, nevzpomínáš si alespoň, jestli jsi kvůli zálohování instalovala nějaký program, nebo jsi využila zálohování obsažené již ve Windows?

sama to určitě nezvládnu, jsem z Loun a nejsem tu tak dlouho abych tu znala někoho šikovného. Myslím, že jsem si ze  stahuj cz. stáhla program na zálohování, ale po tom maléru jsem ho rychle vymazala. Co se týká antiviráků mám Ad- Aware a Spybot Search, windows cleaner,ale jak vidím jsou mi na dvě věci, protože toho vira našel jen Nod při hloubkové kontrole. Operační paměť aplikace Win 32/Fun Web byla infikována ze souboru  msn mesengr. Teď jsem zvědavá jestli po vypnutí počítače bude ještě něco fungovat. Vypadá to, že bude muset  chudáček do opravy - všechno vymazat a nahrát znovu. Na co jsem si ty zálohy blbeček dělala nevím. Navíc byly taky už zavirované. Díky moc za radu !

Vypadá to, že stačí smazat infikovaný soubor a vše by mělo fungovat (teda kromě msn, na něj stejně doporučuji používat spíše Trillian (www.trillian.cc)). S tím zálohovacím programem ti ale moc nepomohu, pokud si vzpomeneš, který program to byl, tak by možná pomohlo ho znovu nainstalovat a po spuštění ono zálohování zrušit.. Pokud máš vypalovací mechaniku, doporučuji předtím vypálit na CD důležitá data (například zkušební verzí Nera: http://www.instaluj.cz/cz/katalog/audio-video/vy... ). Věřím, že o data nepřijdeš. Blíží se půlnoc, tak jdu spát, snad to zdárně vyřešíš..

tu škodu jsem napáchala se souborem zálohování a stáhla jsem to ze Slunečnice. Noda 32 mám, zformátovat disk neumím.

Jen klid, za pár týdnů se tomu všemu budeš smát

http://www.viry.cz/go.php - tam se dovíš ja zabezpečit kompjůtr.

je to fajn vidět, že se mi někdo snaží pomoct. Ale já bych to fakt ráda vymazala, protože to ani nejde kopírovat na cd kvůli objemu. Moji antiviráci se trápí, když kontrolují viry a musí projít vlastně jakoby dva počítače. Mám silné podezření, že se mi dokonce při snaze soubor ručně  vymazat (trvalo to dlooooooouho, ale stejně to nevyšlo) spíš povedlo nějaké ty soubory ještě přidat. Počítač je pomalý a líný a já bych mu chtěla ulehčit. Dokud se toho nezbavím, tak se tomu opravdu smát nebudu.

hlavou se mi pri procitani tvych dotazu roji myslenky jestli mas opravdu problem nebo si z nas delas prdel a naramne se u toho bavis ..

Konkrétně z tebe dělá nejspíš kokota... Osobně bych si tipnul, že je to nějakej chlap, který se vydává za ženskou a válí se smíchy po klávesnici, jaxemu všichni nadrženci snaží poradit...

no to me taky napadlo .. takze se shodnem ale kokota ze me nedela .. to bych se musel kokotem delat sam ale takovy pocit zatim nemam

tak to jsem netušila, že je to se mnou tak zlé. vím že toho moc neumím, ale znám i horší. žádnou srandičku si z vás nedělám, jen asi bude problém získat od machrů radu pro laika.jste naladěni na jinou dimenzi.

Asi jsem naladěný na jinou dimenzi, ale není mi jasné co chceš. Nejdřiv se chceš zbavit zálohy, pak zase viru...

Na těch stránkách co sem ti napsal ti určitě pomůžou. Najeˇsi na forum,zaregistruj se a do sekce "Hijackthis logy" pošli log z Hijackthis. Stahnout ho můžeš tady http://www.merijn.org/files/hijackthis.zip,spusť ho a klikni na "Do a system scan and save a logfile".Vygeneruje ti to log a ten zkopíruj do svýho dotazu. Bez toho ti nepomůžou. Ale sou fakt dobrý.

Proč odpovídáš na blbosti a radši neřešíš svůj problem? Tady ti nikdo neporadí. Když na VIRECH.CZ dokázala odvirovat komp 65-letá paní,tak to snad zvládneš i ty! A zavirovaný to máš,když si myslíš,že ad-awar a spybot sou antiviráky

asi jsem to špatně napsala, odvirovaný to pochopitelně mám tak blbá zase nejsem, udělala jsem si hloubkovou analýzu Nodem 32. šlo mi jen o zálohy, ale pokud se cítíte dotčeni mou hloupostí, tak pardon. Mimochodem - je mi 61 a opravdu se nebavím tím, abych si z vás dělala srandičky. Pokusím se o radu jinde - moc děkuji

ono nemusí ani posílat ten log z HiJacku....stačí copy z logu HiJacku do okna na této url - http://trojanhelp.wz.cz/hijacklog.htm a sama si to vyhodnotí...jsou tam i vysvětlivky jak je daný soubor(proces, klíč registru apod.) nebezpečný a je to v češtině...hodně štěstí....jinak co se týče bezpečnosti....doporučuju NOD32, SpybotBD(případně Spysweeper), Ad-Aware1.06 SE, Zone alarm (nebo Kerio Personal Firewall) a případně ještě RegcleanerNow ....

NOD32 je výbornej antivir,ale ten počítač je potřeba vyčistit od havěti ktera nedovolí s ním normálně pracovat. NOD32 možná odstraní viry,ale ne paseku co napáchaj!!

dík že mě nenapadáš, já bych ráda poslechla tvoji radu ale já opravdu neumím anglicky a když dovedu napáchat škodu v souboru českém, neumím si představit , jak se budu orientovat v ang. Vím, že Nod odstranil složku msn messenger a něco z firefoxu, takže mi teď nejdou jak mají, ale je něco na to v češtině? Zase jsem utekla od zálohy, ale tohle mě zaujalo a asi by to fakt bylo nutné opravit.

Nevěřím ti ani slovo, 61 letá žena by byla poměrně konzervativně vychovaná, patrně by všem vykala a nejspíše i používala I-explorer...

Tak to je tvůj problém, já ho tady řešit nebudu, zřejmě se vymykám konvencím,a nevím, co si představuješ o konzervativních šedesátnicích. Dělám na počítači denně a úplný tupec jak si myslíš nejsem, ani z nikoho nechci dělat kokota. To budeš nejspíš sám, když máš pocit že si na tyto stránky kde potřebuju poradit, chodím dělám srandičky z lidí.

Filcku,tohle forum je o pomoci s počítačem,ne o fabulacích komu je kolik let a jestli je vychován konzervativně nebo ne. Pro maciha: Stránka WWW.VIRY.CZ je česko-slovenská,založil jí člověk který pracuje v Esetu(NOD32) a je to,podle mě jediné forum kde ti pomůžou(tykam protože je to na internetových forech obvyklé ) Další možnost to dát někam vyčistit a rozchodit,ale to nebude zadarmo!

díky za zastání, momentálně se plácám na www.vir a snažím se řídit tvých rad. už jsem zaregistrovaná, mám stažený hijack, ale mám takový problém - píšou tam, že nemám používat explorer a já ho mám zkompletovaný s firefoxem. Navíc jak jsem psala, tak mi nod odebral něco právě z ff a dost mě zlobí. tak měj prosím se mnou trpělivost já se v tom jdu hrabat dál a pak se ozvu jo?

Vidim na VIRECH že máš potíže. Ten Hijackthis ti vytvořil textovej soubor. Musíš přenést ten! Přímo z hijacku to nejde!

nějakým zázrakem se mi to povedlo!!!!!!!Huráááá, netušila jsem že jsem pod kontrolou! díky za to

No,když sem tomu věnoval tolik mozkovejch buněk,tak mě zajímá ja to dopadne. A sem v práci a nemam co dělat!

Ha ha. Trochu schýza!

Z toho logu sem vyděl,že namáš žádnej Firewall. Bez něj je to na netu vo hubu. A ten spybot nevim jestli máš rezidentně. To zjistíš v pravo dole vedle hodin.Takovej zámeček.

 musím poděkovat za trpělivost s bábou a hlavně za výbornou radu. Kdyby se do toho nemontovali frajeři co umějí jen urážet a rady se od nich nedočkáš, tak by to byl přes všechny nervy fajn večer s fajn lidmi.  jsem ráda že ještě jsou lidi jako ty!! doufám, že když sem zase s nějakým problémem vlezu, narazím na tebe. tak jo díky moc!

Neni za co! Já jenom tak čučkařim.Machři sou Smrtelník a pod. P.S. Ten firewall fakt potřebuješ!

kluku všímavá šikovná, zámeček u hodin nemám spybot pouštím manuálně, nod mi hlídá poštu a internet. neumím to nastavit, co se nastaví samo tak to je. Ale já vím, že mi dobře poradíš!!

Jo jo. Otevři si spybot jako když skenuješ a nahoře v režimech vyber"pro pokročilé". Potom v "nástrojích" "Rezidentní" a zaškrtni Tea Timer.

A nezapomeň ho aspoň jednou tejdně aktualizovat. A teď ten firewall. Nemusíš se toho bát. Já používam Zone Alarm a sem s nim spokojenej. Stáhneš ho tady http://www.stahuj.cz/internet_a_site/bezpecnos... [oz]=6.1&g[up]=744nainstaluješ a je to. On se bude ze začátku ptát když budeš spouštět programy co pracujou z internetem(firefox,ICQ,Outlook a pod.) Vyskočí ti varování a otázka jestli chceš povolit nebo zakázat. Dáš allow a před tím zaškrtneš,že si to má pamatovat. Je zdarma,ale anglicky. Je tak jednoduchej,že to vůbec nevadí. Jinak je ještě konkurenční Kerio,je česky,ale je těžší na ovládání.

prosím tě nevím, z jakého důvodu mi nejde kliknout přímo na tvůj odkaz, ale na stahuj chodím často a najdu to tam normal ne? bezpečnost a pak na  zonealarm - je to tak?

Asi jo. nebo napiš rovnou nahoře do vyhledávání.Píše se to dohromady.

už jsem to provedla přesně podle pokynů, zámeček není ale panáček s lístkem. Zřejmě jde o ty vyskakovací okénka při startu, kdy mi spybot ukazuje co povolil a je přitom na černé listině - je to tak? já už to měla, ale jak jsem měla v pc binec tak se to ztratilo. díky moc

To je visací zámek

Když budeš mít potíže,tak moje ICQ je 233-797-208

Preboha, motate sa tuvsetci okolo  a problem neriesite, asi je to vsetko len vymyslene, ale napisem, ako som vycistil zavireny comppo telefonu mojmu totalnemu lamerovi;  nech sa aj ona snayi behnut do safe modu (pre pani snazitsa stlacit F8 pri starte PC a vybrat volbu Safe mode alebo zachrannyrezim), potom po prihlaseni zvolit NIE na otazku a tymto sa dostanes do rezimu obnovy predchadzajuceho stavu PC. Odporucam vybrat si nejaky starsi datum (pouzitelne dni su tucne) a dalej sa riadit tym co ti Windows napisu. Je to 1. pomoc a tomu mojmu lamerikovi to pomohlo.

zřejmě máš na mysli obnovu systému, ale to nefunguje na viry ani na zaneřáděný počítač neuváženou činností. Ale díky za snahu!!!

Dovolim se vetrit. Momentalne nemam spustene win, protoze mam nabootovany system minidistro Womp! Lnx z DVD s filmy, ktere takto testuji na funkcnost, tak omluvte chybejici diakritiku.Jako antivir pouzivam NOD32 a je to jediny rezident v mych winXPsp2. Firewal nepouzivam zaden, obcas aktualizuji AdAware a cely PC necham timto prolezt. Jednou za ctvrt roku si necham online prolezt PC ze Symantecu a jediny vir, ktery je nalezen, je v archivu zip v jedne ulozene blbince prave pro kontrolu funkcnosti. Obcas navstivim i nejake ty warezstranky a tam toho na mne vyskoci dost, vsechno stiha NOD32 odchytit a zahodit. Jako default prohlizec pouzivam IE a pro postu OE, alternativni prohlizece mam nainstalovane taky, ale ty zobrazuji stranky jinak, nez jsem zvykly, tak si s "deravym" IE naprosto vystacim. MSNmess a Skype mi taky potize nedelaji narozdil od ICQ, ktery musel rychle z PC ven jakozto brana svinstva.Deti maji na svych PC ICQ a porad maji PC plny nejake haveti, kterou pak musim odstranovat. Kdekdo ma spoustu programku na ruzne blokovani a slideni a stejne ma porad nejake potize. Mi staci kill.exe jako nouzovka a vyse uvedene 2 aplikace a nic se meho PC nechyta. (to bych mel zaklepat) Stacilo povypinat nekolik zbytecnych sluzeb v systemu a je klid. Ke klidu mi pomaha i atypicka konfigurace instalace, kdy se systemove slozky jmenuji jinak a jsou jinde nez v defaultnim C:/windows, Program Files, Do.and Set. Tato kulisarna je pro nektere "hloupe"/spatne napsane viry neznamy problem a cpou se do neexistujicich defaultnich slozek.Toliko k nenutnosti pouzivat firewall, da se docela dobre obejit i bez nej a zcela urcite bez toho z windows, ktery neni firewalem v pravem slova smyslu.

Nech si zkontrolovat log z HJT na virech.cz a možná se budeš divit A nebo máš prostě štěstí!

Už jsem zpět ve win a po prověření HJT na http://www.hijackthis.de/ .Závady nenalazeny. Pár žlutých otazníků na neznámé aplikace ( DAP a Skenerové ovladače, pár neškodných skriptů ). "A nebo mám prostě štěstí! " ??

děkuji za všechny rady - už je vše OK