» Poradna » Programy

Zavření formuláře z UserControlu

Zdravím všechny,

chtěl bych vás požádat o radu.
Mám v C# formulář "frmHlavniOkno" na kterém mám UserControl "UscUvitani" a na UserControlu tlačítko "btnZavrit". Potřebuji, aby po kliknutí na tlačítko Zavřít se ukončil formulář Hlavní okno, tedy ukončila celá aplikace. Jak to zapsat do prodcedury události klik na Zavřít? Nemůžu na to přijít.

Díky za případné rady.

Odpovědi na otázku

Umístíš do obsluhy toho tlačítka:

Close();

Výsledkem je chyba: The name 'Close' does not exist in the current context.

hm....

Parent.Close();
nebo
Application.Exit();

Zatím díky, vyzkouším až budu u druhého PC kde mám Visual Studio.

Tento problém jsem řešil asi tak před týdnem....a vyřešil:

My.Forms.frmHlavniOkno.Close()

Takhle to vypadá ve VisualBasicu, ale snad Vám to pomůže

Také díky, vyzkouším.