» Poradna » Programy

Závislý seznam (ověření dat)

Dobrý denProsím o radu: Mám dva závislé seznamy. V prvním by měla být města a v druhém výběr sportovních oddílů. Problém tkví v tom, že v hlavním seznamu nejde ve správci názvů zadat víceslovný název města (Klášterec nad Orlicí, Bělá pod Bezdězem). Následně v dalším seznamu vybírat sportovní oddíly, které jsou nadefinované k jednotlivým městům. Jak se to dá obejít, aby v prvním rozbalovacím seznamu byly "Bělá pod Bezdězem" a "Klášterec nad Orlicí". Nechci dávat mezi slova pomlčku (podtržítko), aby to bylo jedno slovo. Děkuji

Odpovědi na otázku

O jaký jde SW? Např. excel s tím problém nemá. Přinejhorším můžeš tu pomlčku napsat bílou barvou. Pak bude vypadat jako mezera.

Jo, jedná se o excel. Nad tou barvou jsem také přemýšlel, ale radši čistěji.

Tohle bych asi řešil kontingenční tabulkou. Nic méně možná jsem přesně nepochopil o co vlastně jde a k čemu se to má používat.

Ty proměnné jsou jenom jako vzor. Jde mi čistě o ty víceslovné názvy. Nevím, jak se dostat do seznamu. Ve finále by to měl být formulář.

V souboru je příklad. V seznamu A2 na listu Základ potřebuji místo "A" a "B" mít "Bělá pod Bezdězem" a "Klášterec nad Orlicí". http://leteckaposta.cz/366452831