Zavdušněné vodní chlazení AiO na GPU

Zdravím vás. Mám delší problém se zavzdušněným vodním chlazením AiO na GPU INNO3D GEFORCE RTX 3080 Ti ICHILL BLACK. Před nedávnem mi kolegové vypnuli natvrdo počítač ze sítě, když na GPU probíhaly výpočty. Od té doby jak kdyby v čerpadle byly neustále bublinky, kterých se nedokážu zbavit. Několikrát jsem GPU demontoval, zkoušel jsem radiátor naklánět při vypnutém čerpadle, bez výsledku. Občas se stane, že kapalina přestane čipem proudit a vodní chlazení vůbec nefunguje a po chvíli začne zase chrčet kvůli bublinkám. Ve FurMarku je na grafu krásně vidět, jak bubliny proudí chladičem, jelikož teplota vždy vyletí najednou třeba o 10°C nahoru a pak pomalu klesá. Radiátor mám samozřejmě umístěný výš než GPU tak, že vstupní a výstupní hadička je naspodu radiátoru. Máte nějakou radu, co s tím (zda by pomohla např. výměna kapaliny) nebo můžu GPU odepsat? Díky za jakékoli rady.

Odpovědi na otázku

aio nemozes mat zavzdusneny (viac ako pri vyrobe) lebo to je uzavrety system. Ak to zle chladi, daj to reklamovat, ak to chladi dobre, tak to neries, ten zvuk je specificky pre vodne chladenia.

Problém je, že ta hlučnost je ale relativně vysoká, vrčení jde slyšet i přes sluchátka, čas od času to v pumpě jak kdyby "štěká", nejspíš od těch bublin a dělá to od té doby, co mi to kolegové takhle vypnuli. Předtím nebylo slyšet nic.

reklamuj to, nic s tym nenarobis. Nabuduce vies, co nemas kupovat.

3080 som nemal, ale 3070ti asus tuf ide pasivne bez zataze a v zatazi je uplne ticha.

ne, ticha ve 100% zatezi neni zadna karta. Ani 1660 ani 3060, 3070 a 3080. Je fyzikalne nemozne aby se 320W tepla v 3080 uchladilo potichu. U 3070Ti je to stejny jen ma mensi chladic. Asi si ji nezatezoval a nebo ne neshodnem na formulaci "je uplne ticha"

No... 3070Ti má 290W a dle benchmarků na 420 AiO je při 340W zátěži 37.9dB, což je méně než v tiché knihovně...

Viděl jsem, že někteří výrobci na AiO vodníky prodávají i refill kity, tj trochu té brindy co jim tam přenáší teplo. Ale klidně se to dá dolít i destilkou, stejně se ti tam vejde tak 1-2 lžíce, tak to moc nenaředí. Nejhorší je najít místo, kudy do toho uzavřeného okruhu tu lžíci tekutiny nalít, aby to šlo zase uzavřít.A nebo to můžeš reklamovat jak tu radí ostatní.

AiO sa dá otvoriť?

otvoriť áno

https://www.youtube.com/watchale tohle je AiO pro CPU. Jak je to v případě grafiky by mě samotného zajímalo. Tedy hlavně to jak moc tu grafiku musíš rozložit, aby jsi z ní vyndal ten vlastní AiO blok.

může zlobit pumpa, ale taky se tam díky teplotě nad 100°C při vypnutí čerpadla mohl překročit bod varu a je tam vzduch (záleží co je tam za kapalinu)V záruce bych to reklamoval, po záruce bych se pokusil kapalinu vyměnit a zároveň to odvzdušnit.

Pomohlo dolití destilky. Bylo tam neuvěřitelné množství bublinek, destilky jsem tam dolil asi 30ml a občas šla z toho otvoru pro výměnu chladící kapaliny pěna, přesně ten zvuk, co jsem si myslel, že způsobuje to rachocení pumpy. Teď je chlazení tiché jako když byla grafika nová, max teploty 70°C ve FurMark, nádhera. :) :)

supr. jen bych tam asi koupil nejakou chladici kapalinu co neni 100% voda a vymenil to cely..https://www.czc.cz/ek-water-blocks-ek-cryofu... atp.Otazka jak se tam ty bublinky dostaly.. bud se to varilo a nebo to nekde teklo - po tom co se to varilo Ale kdyz to jede...

Ako sa AiO otvára a ako sa dá znova zatvoriť?

Zrovna tahle grafika má AiO udělané tak, že vedle hadic u radiátoru je šroub, kterým se dá kapalina vyměnit.

Já myslel, že na chlazení grafik je VŽDY custom made okruh... Už vím proč