» Poradna » Ostatní

Zaujimavost od firmy Pioneer

Pioneer sa nam pochlapil a urobil totohttp://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/pioneer-tad-r1/recenze/Japonci nemaju jedinu firmu, ktora sa specializuje na vyrobu reproduktorov. Ak vznikne nejaky takyto ulet, tak vzdy im to robi niekto iny a oni si tam len bacnu svoje logo. V tomto pripade by som tipoval Focal JMlab.Podobne je na tom Technicshttp://img470.imageshack.us/img470/9696/sbm10000ql9.jpgci Sonyhttp://cdn.head-fi.org/5/5e/5e69b1f1_pics_v2.jpegKeby mal niekto informacie, ktora firma im to vyrobila, uvital by som to. Dakujem.

Odpovědi na otázku

Nádhera. Už jsi je koupil, jaký mají zvuk (myslím ten Pioneer). Napiš když tak recenzi i s parametry a jak to šlape. Připiš, k jaké aparatuře to připojuješ a tak (kvůli odstupu signál > šum), však víš. Dík.

Ktora varianta otazky je pravdepodobnejsia, ze na nu bude relevantne odpivedane? Tvoja, ci moja? Co vidis take nezmyselne na mojom prispevku? Okrem komplexov mas aj nieco ine? Napriklad odpoved na moju otazku?

Otázku jsem myslel vážně, tak jak jsem ji položil. A na firmu Technics (Matsushita) např. nedám dopustit, škoda že to následně montovali jako Panasonic. Dodnes mám doma repráky, co jsem kupoval k věži, a stály tehdy 39kKč. Dodnes pracují. A Pioneer krása a první DVD rekordéry na média 3,95GB nikoliv 4.7GB.

Matsushita ma proste mj. tyhle dve znacky, Panasonic a Technics. Kazda ma trochu jine pouziti. Neni nic divneho, ze vyrobky zprvu prodavane jako technicsi jsou pozdeji prodavany jako Panasonic.

Jo, jenže Panasonic dávali na takové přenosné stroje apod., a Technics bylo pro opravdu "inteligentní" zařízení. Ale mě by ani nevadilo, kdyby nechali právě jen Matsushitu, kterou používají normálně pro Japonsko. Ten zmatek v tom, je na nic. JVC je JVC všude, Canon taky atd.

A neni vlastne UPLNE jedno, jak se to jmenuje? ;o)

K těm Pioneerům ... je úplně normální, že dneska se opálí kde co. Co by bylo ale nenormální a podle mě naprosto nemyslytelné je, aby High Endové značky JMlab, nebo třeba B&W jejichž řadě 800 se tyhle Pioneery můžou taky klidně podobat, dělaly "bokem" pro značku co se zabývá z 80ti % spotřebkou, ta si pak na to nalepila svoje logo a prodávala to za úplně nesmyslné ceny, to se fakt asi neděje. Takže to Pioneer normálně posbíral kde se dalo, splácal dohromady a prostě se to snaží udat .... Technics je na tom stejně jako Pioneer ... a mám dojem že v současné době tato "podznačka" Matsuschity stagnuje, respektive v oblasti domácího HiFi ( o High Endu nikdy nemohla být řeč ) úplně stagnuje ......A u těch SONY .... budiš ... normální elektrostaty o které se pokoušel s větším či menším úspěchem kdekdo. Ovšem dost pochybuju že by si někdo kdo to s High Endem myslí skutečně vážně pořídil cokoli od SONY ....

Volakedy mala kazda quasi masova znacka aj svoju referencnu seriu a priznajme si, neboli to sunky ale kvalitne a bytelne veci.Podla mna ale nemusi byt pravidlom, ze high end nebude robit pre masovku. Napada ma, napriklad rada Loewe Legro. To cele vyrobil Linn, Loewe si tam v podstate iba buchol logo.http://i277.photobucket.com/albums/kk74/starke-stueck...

Ale ano, já to uznávám, konce od Technicsů s ručičkovými ndikátory, které vypadaly nádherně ( o jejich funkčnosti by se dalo diskutovat ) a do jisté míry i skvěle hrály, mě v první polovině devadesátých let taky bavily, ale dnes je situace úplně jiná a když se skutečně ukáže, že některá High Endová firma vyrábí bedny pod značkou, která se jinak zabývá spotřebkou, tak to bude už úplná katastrofa

Opravdu jen do jisté míry. Technics zesilovače zas tak moc dobře neuměl.

Tak jasnéé, ale kdo si to přiznal když si ho dovezl z "Reichu" a investoval do něj 5 svých výplat

Stačí se podívat do katalogů z devadesátých let. Jak Technics, tak Pioneer vždy měli několik řad reproduktorů. Jenže to byla úplně jiná doba. A proč by i dnes nedokázali postavit repráky pro pár zámožných hifistů, kteří mají bytelný gramec za desetitisíce a poslouchají dnes luxusní LP?Technics nestagnuje, zůstal v podstatě jen značkou pro "šáska pro DJ", vše ostatní je jen Panaconic. To samé Aiwa, pod křídly Sony úplně zanikla.

" A proč by i dnes nedokázali postavit repráky pro pár zámožných hifistů, kteří mají bytelný gramec za desetitisíce a poslouchají dnes luxusní LP? " ... to je prosté, ten kdo si pořídí gramofon například od Wilson Benesch, Clearaudio či Kuzma ( za "desetitisíce" ) k tomu například aparát od Dr.Klimo a na konce Audiomat či Krell, tak si prostě nepořídí reprosoustavy od firmy která mimo jiné vyrábí pecková sluchátka a CD playery za 3 tisíce korun za půl druhého milionu, ale ( i když bude tyto peníze chtít investovat ) půjde právě po JMlab, B&W, Wilson Audio a podobně, které sice stojí tu méně, tu více, ale jsou podepřeny letitou tradicí a jistotou výsledku, proto.Technics nestagnuje ? Rád bych tedy viděl jejich současnou tvorbu v oblasti Tunerů, Receiverů, Zesilovačů, CD playerů atd .... že by to přehráli na Panasonic ? To asi taky ne, takže Technics v oblasti domácího Hifi vlastně nestagnuje, ten už prostě zanikl a upadl v zapomění .....

Ty jsi to nepochopil. Technics nestagnuje, Technics byl poslán do historie, všechno je Panasonic. Jako značka se používá pouze pro jeden specifický druh zboží. Pioneer býval kdysi pojem, třeba jeho LegatoLink v dobách plechového zvuku CD, první, kdo se to snažil zlidštit. Beden dělal taky fůru. Pro někoho to je pořád značka, i když prodává pecky a mikrověže, protože to je obchod. Zda bedny ještě umí, nebo ne, to ukáží poslechové testy. Asi má potřebu dostat se zase na vyšší level.Pamatuješ na Akai - špičkové kotoučáky a kazeťáky, pak to kleslo na jezevčíky a dnes o něm nikdo neví. Při té příležitosti jsem si vzpomněl na Luxman (dlouho jsem se o tom nezajímal) a mile mě překvapila jejich nabídka.

Len tak zo zaujimavosti, Luxman chcel urobit kazetak, ktory mal byt kralom vsetkych kazetakov. Paska mala byt z kazety vytiahnuta a opasanie hlavy malo byt a la Omega, ako u kotucakov od Technicsu. Ale ostalo iba pri prototype.http://i253.photobucket.com/albums/hh75/steve_pan/sva...

To bolo uz z principu odsudene na zanik. CC kazeta sa zavadzala z dovodu miniaturizacie samotnych zariadeni, kde velkost nosica (akym bola mgf cievka) bola limitujucim faktorom. Povodny navrh CC kazety dokonca ani neuvazoval nad tym, ze by sa taketo pristroje mohli porovnavat s lepsou technikou. CC mala sluzit ako zariadenie na nenarocny zaznam/posluch.

Jj. Az Nakamichi vytvoril z toho fenomen hifi.

Ale já to pochopil, neboj, prostě Technics byla odjakživa Tuzexová spotřebka, která byla cenově velmi přívětivá, měla pár referenčních strojů a tím to zhaslo. Dneska dělá aparátky pro DJ´s a docela by mě zajímalo jak jsou mezi nimi jejich stroje oblíbené ....Jinak Akai, Luxman, Teac samozřejmě souhlas, o tom žádná .... když se o to dlouho nezajímáš a ztratíš přehled, tak je celkem jasné že kolikrát budeš mile překvapen, ono ... v supermarketech na tyhle stroje narazíš dost těžko, narozdíl od Paňasů, SONY a jiné spotřebky

Akai,Teac samozrejme fungujú naďalej,akurát presmerovali aktivity troškú iným smerom,dnes skôr vyrábajú štúdiovú techniku pre hudobníkov,synťáky a podobné veci...medzi dj skôr dnes vedú denon,vestax,akai a podobní,technics sa už ani tam prakticky nevyskytuje a skôr to vyzerá,že matsushita túto obchodnú značku pomaly dáva do útlmu,pre tých,ktorí zasa uprednosťňujú cenovo dostupnejšie veci a vyhovuje mu aj nejaký ten low-end,tam to prakticky kompletne zabral šuli behringer a avid/m-audio ..teac svoje stroje vyšších tried predáva pod staronovým názvom tascam a divízia teac multimédia deutschland už pod názvom teac lifruje skôr mp3 prehrávače a mikro-veže

Technics SL-1210 M5G se pořád dají zařadit mezi analogové DJs jako špička.S přechodem na různé CDgramce ale postrádají svůj smysl. Což je velká škoda. Vinyl je vinyl...

Legato Link a kvalitny zvuk ? To asi nie...Zrejme by sa niekto velmi cudoval ako vlastne ten LL funguje. Nieco sa da vytusit uz z propagacnych materialov, kde sa hovori, ze CD prehravac ma vdaka LL rozsireny kmitoctovy rozsah zhruba do 40KHz. Inak princip LL je rovnaky ako v pripade HE-AAC.

Tak to já nemohu soudit, neměl jsem nikdy s tímto a vlastně s žádnými "vylepšovátky" ( vyjma tedy Dolby, tomu se člověk u Tape Decků nevyhnul ) tu čest .... pokud tedy nepočítáme equaliser, ale ten šel taky velmi rychle "k Turkovi" Já jsem prostě pro ten "direct" průchod a buď to hraje, nebo nehraje

Signál z CD netvořil plynulou sinusoidu, jako analogový, ale ta křivka vypadala jako schody. Účelem LegatoLink bylo přizpůsobení tvaru signálu co nejblíže plynulé křivce, výsledný zvuk se měl blížit analogu.

Těch pokusů "polidštit" reprodukci z CD bylo mnoho, ale co si budeme povídat, analog je analog

Jj, doma mám na čestném místě trošku upravený NC-300, když jsem sám doma a nikdo neruší, nějaký ten starý vinil si pustím. Kupoval jsem ho za hlubokého socialismu z jedné z prvních výplat ještě s tesláckým předzesilovačem.

Taky mám "Litovel", akorát teď se to holt jmenuje Pro-Ject Vinyly kupuju pořád, objevují se čím dál častěji a výběr je konečně zase pestrý, je fajn že lidi pochopili že přes CD cesta nevede

To si trocha pleties snad z prevzorkovanim, bohuzial LL je taky maly odrb na posluchacov, ktori sa daju zlakat na bombasticku reklamu s tvrdenim, ze "nikdy ste nepoculi lepsi zvuk ako tento" (myslene s pouzitim LL).Technologia ktoru pouziva LL (alebo D.R.I.V.E. od Kenwooda) a niektore dalsie (napr.HE-AAC) bola povodne vyvinuta pre telefoniu na zlepsenie zrozumitelnosti a ako taka funguje velmi dobre.Bohuzial ak ide predovsetkym o kvalitu zvuku, tak sa skor jedna o zprzdnovac zvuku (kurvitko), pretoze funcia tejto technologie je zalozena na replikacii pasma (Spectral Band Replication).HE-AAC ma napriklad strmo orezane spektrum od 10KHz vyssie a aj tak specifikacia hovori, ze prenosove pasmo je az do 20KHz (vdaka SBR). Na CD ne nic co je vyssie ako 22KHz a aj tak bude reklama tvrdit, ze prenos je rozsireny az do vyse 40KHz.Da sa povedat, ze pouzitim LL je zvuk "subjektivne" lepsi, ale to iste mozeme povedat na Dolbyovane (Dolby-B) nahravky prehravane bez Dolby.S kvalitou to samozrejme nema moc spolocneho.

Přesně tak, ten odrb měl subjektivně vylepšit zvuk z CD, aby se přiblížil analogu. Pioneer to u svých high-end mašinek zavedl před více než dvaceti lety a víceméně to mělo kladnou odezvu. Samozřejmě, že konkurence musela držet krok. Sám moc dobře vím, jak z mého prvního CD přehrávače Tesla (lic. Philips) zněl zvuk houslí - pilka na železo a drsný plech, panova flétna z lešenářských trubek, atd.Teď mi napadá, jak velký skok se udál v elektronice za dvacet let. Tenkrát byl mimo CD přehrávačů vrchol DAT a na počátku bylo soupeření DCC s MiniDiskem. První prohrál, druhý nedávno skončil. A hudba je konzumní jak toaletní papír.

Jak pro koho

Si pamatam na tuto vetu - Videl som system, ktory zakratko prevalcuje CD. CD zanikne. Ten system sa vola DAT. Vladimir Zelezny riaditel TV Nova.

A kdy to tak přibližně řekl ?

To neviem, ale cital som to v Stereu a Videu nejako okolo roku 1995. Ale tam ho niekto citoval, kedy to presne povedal, neviem.

Ja zijem v tom, ze kvalita prenosu a posluchu by sa mala vylepsovat a priblizovat realnemu posluchu napr.ziveho orchestra. Bohuzial spotrebna elektronika na zaznam a reprodukciu zvuku ide prave opacnym smerom a to prave uz tych nejakych 20 rokov.Problem subjetivity spociva v tom, ze posluchac nevie ako znie original. Z tohoto dovodu aj EQ nastaveny do V-ecka dava vo vysledku subjektivne lepsi zvuk. Ovsem o kvalite (vernom prednese) sa hovorit neda.Neviem ktory CD Tesla myslis, bolo ich minimalne 5. Ten prvy pouzival jeden DAC pre obidva dva kanaly, takze mohlo to zniet trochu inak kedze medzi kanalmi existovala fazova nezhoda (casove oneskorenie). Ale ak si pamatam, prave Tesla CD mali slusny zvuk, problem bol snad ten, ze v tej dobe zohnat zosilovac, ktory mal specialny vstup prisposobeny pre CD bol trocha oriesok pokial niekto nechcel investovat viac ako 10 vyplat na zosik, ktory hral slusne + dalsich 10 vyplat na repraky.

" Ja zijem v tom, ze kvalita prenosu a posluchu by sa mala vylepsovat a priblizovat realnemu posluchu napr.ziveho orchestra " tak s tím naprosto souhlasím, ale ta snaha by se měla dít už při vývoji samotného přístroje ( CD player, praAmp, Zesilovač, Reprosoustava ) a ne dohánět to nějakými berličkami. Chválabohu je ještě dost těch vývojářů a výrobců co to pochopili, za všechny bych jmenoval třeba Pavla Dudka

Pěkná diskuze, ale kam zmizel ZOND? Ten to ví přece nejlépe

Nepřivolávej pohromu...

Pssst

Tak prozraď, co jsi s nim provedl

Co já vím kde je, možná se stal zázrak a redakce zafungovala jak má

Neříkej, tvůj podpis hovoří za vše.....ale chápu. Pššt

hele já na těch reprácích Pioneer vidim cenovku 1 499 990 Kč .. slovy milion a půl. ... to je spíš pro nějakýho ropnýho šejka ne ?

Ani nie, pozri si ceny tuto http://www.higherfi.com/spkrlist/speakerlist.htm

By ma zaujimalo kto a z akej logiky sem klikol na -.