» Poradna » Mobily

Zatmavování displeje

Dobrý den, tablet Lenovo A5500-F začal dělat následující:zatmaví se obrazovka (ne do černa, ale jakoby do úsporného režimu), zatím co spodní lišta je jasná normálně. Nevím jak se to mohlo stát (v té době měl tablet syn).Je to otázka nastavení? Nemůže to být vir? Při návratu do továrního nastavení - uloží se pozice her? (je to vázané na účet, nebo se to ukládá do tabletu?)Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Záleží jaké hry, některé se ukládají do google účtu (vyžaduje před spuštěním přihlášení) a některé přímo do paměti tabletu.Ale k problému, nenainstaloval tam syn nějakou aplikaci na změnu jasu? Případně mohl zapnout automatickou regulaci jasu. Jinak se tento problém (pokud se nejedná o hardwarový) projevovat nemůže.

Neinstaloval nic...a nastavení jsem prohlížel na všechny strany několikrát...:o(

A zkusil jsi tablet restartovat?Správnou odpověď zná bohužel jenom syn čili by on měl říci (pokud neumí ještě mluvit, tak alespoň ukázat) kde co nastavil nebo nainstaloval.

Restartovali jsme opakovaně. V současnosti máme s fenoménem vícero zkušeností a můžeme říct, že nezávisle na restartování, nebo jakékoli změně v nastavení se zatmavení objevuje, nebo zase beze stopy mizí. Napadlo mě, jestli to může mít na svědomí nějaký virus, nebo jiný nepřátelský program. Pak už zbude jen vyzkoušet tovární nastavení, nebo pokus o reklamaci:o(

Na Android sice viry jsou, ale nikdy se takto neprojevují. Buď je něco špatně nastaveno nebo tablet synovi upadl a jedná se o hardwarový problém. Takže Vám zbývá snad už jenom reklamace pokud tomu tak je.

Dobry den, mám úplně stejny problém, dnes se mi takto zmavil displej. Občas je zase rozjasni na chvilku. Nic jsem neinstalovala ani nenastavovala. Nepřišlo se nahodou proč tomu tak je? Dekuji