Zástupci www stránek na ploše - jednou generičtí, jednou ne

Když u některé internetové stránky zvolím postup Soubor/Odeslat/Zástupce na plochu (File/Send/Shortcut to Desktop), objeví se mi na ploše většinou klasický zástupce IE (velké modré písmeno "e" s šipkou vlevo dole).   Někdy se však objeví hezké logo "dodávané" přímo z internetové stránky.  Chápal bych, že některé www stránky jsou taknapsány, aby se jejich zástupci na ploše hezkým logem odlišovali od ostatních (generických), a jiné stránky tak napsány nejsou. Pokud ale výše popsaný postup zvolím u téže www stránky na svém pracovním počítači, hezké logo jako zástupce se zobrazí, ale na domácím počítači ne - je tam jenom to generické. Jak je to možné? Dá se to někde přenastavit?Díky za odpovědi,Dan

Odpovědi na otázku

Ještě doplním: na obou počítačích mám operační systém Windows XP Professional.

Někde v tempu najdi soubor favico.ico, ten někam ulož, přejmenuj a zástupci na ploše přiřaď cestu k tomuto.

Mohl bys to prosím Tě nějak upřesnit? Mám všechny zástupce přiřadit k tomuto jednomu souboru? Co je to vlastně za soubor? A proč to na jednom počítači funguje a na druhém ne?Díky, Dan

U některých stránek se ti před adresou objeví nějaká ikona (místo modrého "e"). Předpokládám, že je shodná s ikonou zástupce tebou vytvořeného na ploše. Tu ikonu prohlížeč natáhne na serveru ze souboru favico.ico (tudíž je pro každou stránku jiná). Tento soubor se uloží do adresáře temp někde na disku (pokud to máš povoleno). Musíš ho najít, uložit někde jinde pod jiným názvem (třeba názvem stránky, s příponou .ico) a zástupci na ploše ve vlastnostech změnit ikonu na tuto.