» Poradna » Notebooky

Zastavení nabíjení u notebooku MSI

Dobrý den všem,vyskytl se mi zajímavý problém. Mám nový notebook MSI GF75 Thin cca 3 - 4 měsíce a bez jakéhokoli zásahu do nastavení se nabíjení zastaví na 60% a nepokračuje. Nabít na více nelze ani když je vypnutý. Stále na 60% píše " nabíjení ze sítě " Neví zde prosím někdo, kde by mohl být problém? Mockrát děkuji za reakce

Odpovědi na otázku

Zdar,tak asi to bude v nastavení napájení,ale baterie na NB by neměla být nastavená na nabíjení 100% nedávno tu někdo řešil něco podobné a nabíjet baterii na NB na 100% prý skracuje životnost baterie.A pokud je to možné,tak vždy používat adaptér a na baterii jet jen pokud není jiná možnost.

Jen ze zvědavosti jsem našel tohle https://powerparts.cz/blog/novinky/fakta-a-myty...

Ano, moderní notebooky se nezačnou nabíjet pokud kapacita neklesne pod určitou mez, ale ta fakt není 60% spíš tak 90% - 95%.

U některých se dá i nastavit, že pokud člověk notebook používá prakticky jen doma, aby se nabíjení ukončilo právě na těch 60%, což teoreticky vede k delší životnosti baterie.

Tomu věřím, ale nepředpokládám, že by si zrovna tohle tazatel nedopatřením nastavil. Možný je samozřejmě ale všechno

tak daj tomu “bez jakéhokoli zásahu do nastavení” poza usi, aj keby to bolo tvoje schizofrenicke druhe ja. Potom to nastav v BIOS/UEFI, alebo v doplnovom SW od vyrobcu.

Díky všem za názory. V notebooku jsem opravdu nic nenastavoval. V ničem jsem se “ nešťoural “. Používám ho převážně pouze doma a aktuálně jen lehce na práci a něco málo na internetu. A to né každý den. Je tedy možné že si sám notebook nastavil oněch 60% a dál se prostě nenabije?

Tady máš řešení tvého "problému": https://us.msi.com/support/technical_details...

Podařilo se ti problém vyřešit? Mám stejný NB, ale řeším opačný problém, chtěl bych nabíjení omezit, abych šetřil baterii. Návod od Mike757 byl nadějný, ale mě v Dragon centru chybí položka Battery master. Nepomohla ani aktualizace programu...