» Poradna » Mobily

Zastaralé rozlišení

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jak dlouho ještě bude 1080p stačit na youtube, jestli mi dobře rozumíte, za jak dlouho bude potřeba na kvalitní video 4K. Můj dotaz je docela hloupý, ale chci si koupit akční kameru, aby mi vydržela dlouho. Děkuji

Odpovědi na otázku

Ano, dotaz je to hloupý. To rozlišení kamery se nebude nijak zhoršovat, takže pokud ti bude stačit teď, bude ti stačit i později. Není žádná povinnost mít to nejlepší. FHD je velmi slušné a 4K monitory a TV ještě pár let standardem nebudou. Nechci tím ale samozřejmě tvrdit, že se musíš s 1080p spokojit. Naopak zastávám názor, že je lepší mít zdroj signálu kvalitnější, i když ho teď třeba plně nevyužiješ. Ale jinak to záleží na tobě, YT určitě nebude klást povinnost nahrávat videa ve 4K.

Dlužno k tomu ale dodat, že 4K video s mizerným datovým tokem bude na koukání násobně horší než fullHD s datovým tokem dostatečným. Prostě více pixelů neznamená vždycky lepší video. To stejné jak s Adidasem.

Myslím, že asi nejpodstatnější bude, zda jsi ochoten za akční kameru vysolit třeba 8000 Kč nebo i víc, protože slušné 4K video rozhodně nečekej na čínském krámu za 3 tisíce.Navíc u akční kamery hrozí, že ji někde upustíš nebo se s ní vytřískáš - to není nic na dlouhodobou investici.

Ještě jsem neviděl akční kameru která by natočila dobře jízdu na kole v lese. Až někdo takovou vyrobí, budou ostatní rázem zastaralé bez ohledu na rozlišení.Chtěl jsem si také koupit 4K akční kameru, ale oproti mé stávající jen "full HD" to v obraze není takový rozdíl, aby stálo za to vysolit cca 12k.

Radši kvalitnější s nižším rozlišením než šunta co umí "4k".. Zajímavý jak se řekne 4K a všichni se můžou posrat jak je 1080p a 1440p zastaralý.

To máš stejné jako u foťáků, čím víc megapixelů tím lepší foťák. A stále je ještě spousta lidí, kteří ani po noha letech nepřišli na to, že to je blbost.

Ono hlavně ta 'kvalita' YT videí vůbec nesouvisí s počtem pixelů. Trapná videa budou trapná i v 8K.

Primárně se koukněte na youtube. Youtube vás zajímá, a na Youtube jsou také videa natočená kamerami, mezi kterými si vybíráte. Takže to uvidíte hned.Čínské 4k kamery jsou někde na úrovni 1080p GoPro. Je to trochu jiné, ale je to na vás. Já bych si pro tu srandu koupil raději 4k kameru a pak se z toho nějak snažil vyrobit kvalitních 1080p, ale pokud chcete kvalitní videa, pak určitě raději dobrých 1080p rovnou. Ne všechno se dá rozlišením dohonit.

Doufám, že je k tomu 4K také dobrý stroj na střih!---------------------------------------------------------------------------------------S dvoujádrem, 4gb RAM a 120GB SSD na to zapomeňtě.