» Poradna » Ostatní

Zaslanie tabletu z USA, od súkromnej osoby a vymeranie cla

Veľmi uvažujem o zakúpení Motoroly Xoom. Synovec je v CA na výmennom pobyte, ten by mi to poslal.

Chcem sa spýtať, ako je to s vymeraním cla a DPH, keď obdržím zásielku z USA od súkromnej osoby a nie z nejakého e-shopu? Krajina príjmu je ČR, nie SR.
Ak sa platí clo, aké je uvalené na spotrebnú elektroniku?

Ďakujem za radu

Odpovědi na otázku

no jak to je v SR (blizky vychod) to nevim
ale at to posle bez originalni krabice, deklarovane jako ,,cinsky necoPAD to spolehlive bude ok
at tam neni manual, anebo staci jen bez ty originalni krabice, at napise GIFT ci USED
at to deklaruje jako Tablet s Androidem hodnota 150 $ (obvykla pro cinske padelky tabletu, nakupni je 99)
takhle to spolehlive projde, at to posle normalne ci express (USPS) expres je to v CR za 5 dny i o statni svatek
jinak cca 14 dni, mozna bude lepsi si pripravit nejake potvrzeni o prevodu nejake castky (nekam - internetove b. ci vlozeni penez na ucet - 2300 at to kdyztak ukazete pri celnim jednani - ci zaslete)
at to deklaruje jako pouzite, clo se nevztahuje na pouzite

druhou radu, kterou od tebe ctu a druha blbost.

clo se nevztahuje na elektroniku, pouzitou ci nepouzitou.

Jinak prepisovat a deklarovat jako HW s nizsi hodnotou ma jednu velkou nevyhodu, pokud to udelas moc okate tak celnika akorat nastves s tim, ze muze nechat prokazat cenu zarizeni obecne platnou na trhu (to jestli si nekam neco poslal je kazdymu putna) v pripade podezreni na padelek ma pravo to zarizeni vratit originalnimu vyrobci znacky nebo nechat znicit (nebo proc sis myslel, ze se furt pali padelana PlUMA aj.?)

Mas recht.

Nemám v pláne si to nechať zaslať nejak pokútne, a originál krabicu + všetko príslušenstvo vrátane manuálu rozhodne chcem, ak by som sa to rozhodol predať v prípade, že s tým tabletom nebudem spokojný.

Ako je to s DPH? Platí sa aj pri zásielkach od súkromnej osoby? Môžem si to nechať zaslať buď do ČR, kde žijem, alebo rodine na Slovensko, ak sú tam iné, výhodnejšie predpisy.

Platí sa aj pri zásielkach od súkromnej osoby?... ...ano

tak krabici ti muze poslat v dalsi zasilce s jinou veci, nemusis mit zadny strach, to je blbost ze kdyz se to nebude libit tak muze vymerit podle ,,obvykle hodnoty" takze si vem ze ti nekdo posle polorozpadly manazersky ntb
treba Dell XPS 1330 za kterej date treba tech 10 000 + tam bude mit dany W 7+ Office + LR3 + CS5
obvykla cena jako novy je 40 tisic Kc + cena za sw dalsich 40, takze by ti vymeril dph jakoby to stalo 80 tisic,
no tohle straseni co je tady v poradne to jde nekdy az poradne do extremu

ne ne, ja vas ujistuji pratele ze takove ty mensi notebooky, pda, tablety, prehravace, sluchatka tohle vsecko jde poslat i v originalni a zatavene krabici tak ze se neplati zadne clo ani zadna dan, kor v pripade ze to od tamtud posila znamy

dalsi hloupost je ze ze clo neni u elektroniky, to teda je, obvzlast v hubenych letech stat hleda kazdou malickost ze ktere by vytahnul posledni halir, kdyby nebyla elektronika jako celek tak to by se pripravily o hezke mnozstvi
penez, jen se to resi podle aktualniho vyvestniku celni spravy, potazmo EU - ktery se zitra muze zmenit, plati to spise hlavne pro lidi co s tim obchoduji a prodavaji to dal pak, aktualne by meli byt zrcadlovky a mobily od cla osvobozeny,
treba ja jsem koupil na Ebay Google Nexus, za 7 dni byl tady ani mi prodejce nenapsal a hned to bylo tady a nic se neplatilo, to samy u balicku kde byli 2 predsadky, boty, telekonvertor a objektiv, pak naopak si me pozvali (ci vyzvali k zaslani emailem) kdyz sem prisel BB telefon, ale to bylo pro to ze ten prodejce to nijak neoznacil, stacilo aby tam dal gift atd, dale je to pak o tom ze zvlaste u te elektroniky se v tom tam uredne ztraci, hlavne pocitaji s tim ze lidi kupuji miliony padelky z ciny, coz plati obzvlast pro tablety
takze to posli a bude to v poradku - jo jestli to je takhle i v SK to nevim, tam prej nejde zasilat faktura emailem jsem slysel . .

-DPH a clo nerozlišuje nerozlišuje soukromou osobu ( majitel eshopu je taky třeba osoba a né právnická osoba)

-DPH a clo nerozlišuje takové věci jako dárek a použité

http://www.colnasprava.sk/wps/portal/!ut/p/_s.7_0_A... ...

3. Aká je colná sadzba pri nákupe notebooku z USA cez Internet, prípadne ďalšie poplatky?
Vývoz a dovoz tovaru a podmienky vývozu a dovozu tovaru do Slovenskej republiky upravuje nariadenie Komisie (EHS) č. 2454/93 z 2. júla 1993, zavádzajúce ustanovenia pre vykonávanie nariadenia Rady (EHS) č. 2913/92 ustanovujúceho Colný kódex spoločenstva, nariadenie Rady (EHS) č. 2658/87 z 23. júla 1987 o colnej a štatistickej nomenklatúre a o Spoločnom colnom sadzobníku, nariadenie Rady (EHS) č. 918/83 z 28. marca 1983 ustanovujúce systém spoločenstva pre oslobodenie od cla. Vyššie uvedené colné predpisy sú zverejnené na internetovej stránke colnej správy Colný sadzobník.

Colný dlh pri dovoze sa vypočíta z colnej hodnoty (do ktorej sú zarátané aj všetky náklady súvisiace s prepravou tovaru) dovážaného tovaru a pozostáva zo sumy cla a dane z pridanej hodnoty. Colný sadzobník EÚ obsahujúci zoznam položiek kombinovanej nomenklatúry (číselné označovanie tovaru) a colných sadzieb, podľa ktorých sa vymeriava clo z jednotlivých druhov dovážaných tovarov je tiež uverejnený na internetovej stránke colnej správy v sekcii "TARIC", kde sa po zadaní 8-miestneho číselného kódu podpoložky kombinovanej nomenklatúry harmonizovaného systému, krajiny odoslania a smeru pohybu zobrazí sadzba cla a sadzba DPH. Za správne zaradenie tovaru do podpoložky KN je zodpovedný deklarant. Sadzba DPH (19%) je upravená v zákone č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty. Clo sa vypočíta z colnej hodnoty tovaru podľa príslušnej colnej sadzby ustanovenej v colnom sadzobníku.

8. Je potrebné platiť clo pri zasielaní daru (fotoaparát a príslušenstvo) z USA do SR?
Prípady a podmienky oslobodenia pri dovoze do EÚ sú upravené v Nariadení Rady (EHS) č. 918/83 z 28. marca 1983 ustanovujúce systém spoločenstva pre oslobodenie od cla, toto je zverejnené i na internetovej stránke colnej správy Právne predpisy spoločenstva. Skutočnosť, že tovar je darovaný Ukázat celý příspěvek

A pokud náhodou ti to ta osoba pošle s nižší cenou, tak ti ji na Ruzyni stanoví a stejně z toho zaplatíš DPH a clo pokud tam nějaké je, ale na tyto věci bejvá pár procent. A do ceny ze které se vypočítá DPH a clo se počítá i doprava

a tady najdeš jaké tam je clo http://www.celnisprava.cz/cz/clo/sazebni-zarazeni-z... ...