» Poradna » Ostatní

Zásilka

Dobrý den, vím, že to jsem asi úplně nepatří, ale neví někdo od kolika let mohu objednávat věci z internetu na sebe ? Chci si objednat hru z jrc.cz . A nevím jestli stačí občanka, nebo mi musí být 18 v případě kdyby si musel zásilku vyzvednout na poště.

Odpovědi na otázku

Většinou stačí si přečíst nákupní podmínky toho kterého eshopu.Tam to zcela jistě bude popsáno do detailu.

nedělej si z nás srandu, samozřejmě že můžeš od malička, třeba od 5ti let, pokud si to zvládneš objednat
na poště ti to daj, někdy nedaj, když to je na dobírku tak záleží jestli máš peníze a občanku nechtěj, když to nese zásilková služba (ne pošta), nebo balíková služba ČP nebo pošťačka na pochůzce tak ti to taky daj a žádnej doklad nezajímá, pokud ho máš tak tim líp, pokud ne tak rodiče s tebou na poštu půjdou nebo kartičku pojišťovny a doufej že tam je příjemná pošťačka

Ty chceš zrušit práci pošťákům,že píšeš takový blafy?

"na poště ti to daj, někdy nedaj, když to je na dobírku tak záleží jestli máš peníze a občanku nechtěj"

vtip na dobrou noc

Jasněééé, doporučený dopis/balík, obchodní balík, dobírka, cenný balík...všechno to dají bez občanky a i dítěti. Zajímavé, po mně občanku vždycky chtěli, kromě teda obyčejného balíku bez dobírky. No u nás jsou pošťáci asi hloupí, nechceš jim vysvětlit jako to mají dělat? No jo, dobírka se nemusí podepsat jako doklad že sis balík převzal. Už vidím jak to dají 5-ti letému dítěti...

panebože Pozitrone, copak nevíš že tohle záleží především na tom, co za člověka sedí za přepážkou ?
třeba mezinárodní doporučenej balík, doma nezastižen, vydala na přepážce bez ničeho, jindy zase chce vidět občanku a podpis na dalším papíru - tak tomu bylo dneska když dorazil stativ na foták z Koreje,
nebo panoramatická součást pro příbuznýho - šel jsem tam já, nechtěli žádnou občanku, jen peníze (+ podpis)
a ještě mi dovolila rozdělat balíček před zaplacením a podivat se dovnitř (balíček NEbyl na mý jméno)
a zapůjčila k tomu nůžky, přitom žádná služba na ochranu příjemce dobírky nebyla zaplacena,
prostě to záleží na tom, kdo tam je, třeba EMS nebo Balíková služba ČP nechtěji vidět nic

Panebože D0NDe neblábol! Pokud ten, kdo sedí za přepážkou poruší poštovní podmínky:
http://www.ceskaposta.cz/assets/nastroje/zps.pdf...
koleduje si o průser. Tady se nebavíme o těch, kdo za psí oči udělají cokoli, ale o standardních postupech. Prosímtě už přestaň mlít zemákovicu!

Hlavně třeba strana 58 článek 69, strana 33 článek 28...je toho tam moc a je to nepřehledné, ale o 15ti letech a o dokladu oprávněnosti k převzetí (co to asi je...) se tam mluví dost často. Tady fakt nejde o to, že někde na vesnické poště pošťák dá cokoli i dítěti, protože se tam všichni znají. Tady jde o běžné standardní postupy!!!

tak já nevim, sem snad byl na poště na Marsu nebo kde, já prostě nekecám, tohle jsem zažil a to se řiká že naše pošta je ta nejhorší z celýho města a tak to prostě je ! ! možná je to tim že tady zrovna nepracujou totální ku--y , nebo tam dělaji lidi jako já, bejt tam já tak mi to taky je jedno a když přijde dítě pro dopis tak mu ho dám, místo aby nedal a zajebal ho tak že musí přinést s sebou rodiča

Nemám slov, fakt už nemám slov...no on je totiž taky zásadní, ale ZÁSADNÍ rozdíl jestli je to obyčejný balík, obyčejný dopis nebo třeba doporučený dopis, obchodní balík...zamysli se nad tím rozdílem. Myslím že je celkem logické, že třeba ten obchodní balík je proti občance a podpisu.

A i obyčejný dopis jde do OZNAČENÉ schránky, ne jen tak komukoli do rukou, a tu schránku může otevřít i dítě, když mu rodiče dají klíč. Pokud dítě přinese dodací papír nebo jak se to jmenuje, ale na OBYČEJNÝ balík, tak bych ještě pochopil, když to pošťák vydá i dítěti, i když by neměl. Ale osatní už je proti občance a podpisu!

jenže všechny balíky šli ze zahraničí, stejně označení , protě záleží jakej člověk je za přepážkou, kdyby tam seděl ten co tvořil ty jejich předpisy tak ten by snad nedal nikomu nic, na všecko se dá najít v tom absurdistánu ČP něco !

Jo a "že tady zrovna nepracujou totální ku--y"..."a ještě mi dovolila rozdělat balíček před zaplacením a podivat se dovnitř (balíček NEbyl na mý jméno)"...no promiň, ale tady jsi ku--a ty, že lezeš někomu do balíku. A co, že je to kamarád a znáte se? Pokud jsi na vesnici a vás OBA POŠŤAČKA ZNÁ, tak dobře no, budiž. Ale představ si to ve městě! Jak bys dokázal, že toho adresáta znáš? Jak bys dokázal, že nejsi zloděj? Jak?!

ten balíček byl pro mýho otce tak jsem taková KU.! že jsem si to dovolil zajít vyzvednout
ale důležitý je že i když máme stejné přijmení (což většinu bejvá u otců) tak nechtěla vidět ani občanku, ani nic vysvětlovat, ani vokecávat, jen penízky a na dotaz jestli to můžeme rozbalit mi to podala a ještě zapůjčila nůžky a odehrávalo se to na městě, ne ve vesnici, tady mě nikdo nezná (no i když mě jako místního exota možná jo )

Tak já bych ti to zrovna nedal. Dva vzájemně cizí a neznámí lidi se stejným příjmením, to není zas tak vzácná věc a jak já můžu vědět, že jsi příbuzný?!

potrebujes obcanku a potrebnou castku, vek nerozhoduje

Mám dojem, že pro vlastnictví občanky je věk poměrně zásadní faktor

muzes hned

ok

NEE