Zašifrování micro sd karty

Dobrý den, prosím o radu.Jde nějak zaheslovat paměťová karta která by šla otevřít ve windows 10 a i v androidu, jak?Děkuji za radu

Odpovědi na otázku

dej si na ní kontejner Truecrypt/Veracrypt. Na desktopu použiješ Truecrypt/Veracrypt, na Androidu by měl fungovat:https://play.google.com/store/apps/details

Asi záleží jak to myslíš, nějaký archiv asi ano - 7zip atp., ale komplet celou kartu on-the-fly jako jí šifruje Android či TrueCrypt asi těžko. Jednou nefunguje na druhém. Otázkou je jaký to má mít smysl. Pokud šifruješ kartu přímo v telefonu, tak po připojení telefonu k PC přes USB se soubory můžeš pracovat, tedy je můžeš vzájemně přenášet. Nehledě na to, že synchronizaci mezi Androidem a PC můžeš provádět přes nějaký cloud.

Zaheslovat ne, ale zašifrovat ano.