Záseky při plném využití grafické karty (MSI GTX 1050 ti)

Mám problém s grafickou kartou, problém je takový: počítač v klidu běží a když spustím prohlížeč najednou zásek ale hned zase PC jede dál, při hraní her se tento děj jeví ještě více (GTA 5) teploty všeho jsou OK, v procesoru chyby nejsou v ram taktéž ne ale při plném využití grafické karty na 100% tak se to stane ale hned jak to zase klesne pod 100% tak to jede bez problémů. Zásek: obraz se zasekne třeba na 2 sekundy podle toho jak dlouho je využítá grafická karta na 100% a zvuk se zasekne a drčí ale potom se vše spraví ale tento problém se zase opakuje vždy když je grafická karta využita na 100%. Děkuji za všechny rady.

Odpovědi na otázku

Těžko radit.. Co to je za PC? Nebo to je NB? Jaké jsou teploty grafiky a cpu? Drží si to frekvence? Jaké tam jsou ovladače? Co tam je přesně za zdroj (údaj o W nestačí). Atd.. 100% zátěž grafiky by neměla být žádný problém. Tohle by to dělat nemělo. Spíše to bývá problém ovladačů, bordelu v OS, nebo přehřívání nějaké komponenty. Případně problém s načítáním z disku.

Nikdy to tak nedělalo mám podezření na: a) už se začínají dělat někde chyby na spojích b) ovladačeMám stolní pc 24GB RAM, 8 jádro teploty jsou 70-80°C což je u mého cpu normální vždycky mělo takové teploty a zdroj je přesně: Enermax Liberty ELT400AWTUvažuju potom o změně grafiky za Nvidia Quadro K6000 aby byl výkon vyrovnán, pc nepoužívám přímo na hraní ale na editaci a podobné.

A ještě, ale myslím že v tom by neměl být problém je nový zvuk počítače který spolu s záseky přišel a zní to jako harddisk, systém mám na SSD a k tomu tam mám 1TB harddisk a 80gb harddisk a oba jsou v pořádku ale asi ten starý 80gb začíná dělat hlučnější zvuky. Ovladče atd. ani programy se nové neinstalovaly jediné co se v posledním měsíci instalovalo jsou katualizace na Win10Pro

Co to je za procesor, když je v tom zdroj z roku 2006? Předpokládám nějaké FX 8xxx, to ale bylo až od roku 2012 (či tak nějak). Pokud to je ale nějaké FX, tak ´ty myslím měli teplotu do 75°C, pak už to kecalo do frekvencí. Jste si jistý, že nepadá frekvence? Kdy jste naposledy čistil PC od prachu?Nejnovější ovladače pro GTX 1050Ti jste zkusil?Stáhnete zde:https://www.nvidia.com/Download/driverResults.as...

U počítače mám filtry a celý ho každý měsíc čistím. Je to spiše pracovní stanice ze starých komponentů ale upravených. Je tam 2X Intel Xeon L5420 na 2.5GHz a RAM ECC DDR2 po 6x4GB, teploty jsou normální (sice na stránkách od intelu je napsáno 56°C tCASE ale já myslím ty procesory oba při plné zátěži) procesory měli ty teploty vždy takové a desce to nevadilo vše bylo v pořádku. Teď z toho PC píšu takže na ostatní komponenty se můžu softwarově podívat

tCASE je výmysl, který udává teplotu na heatspretru. Tu ale nic neměří. Musel bych to hledat někde v datasheetech kolik má přesně dovoleno jádro. Ale jádro má logicky výrazně více.Těžko říci. Musíte to otestovat. Může to být jen SW chyba. Na poradně těžko radit. Taky nelze přehlížet že to je hodně staré. Vždyť dnešní levný procesor za 1500Kč je stejně silný jako ty dva vaše procesory dohromady. A to nemluvím o jiných problémech dvouprocesorových řešení.

Model základní desky/workstationu/serveru? Je grafika v plném slotu PCIe x16?

Model SSD?

Věř nebo ne tohle dělá zdroj

Tak to by mě nikdy nenapdalo že zdroj, ale vystačilo by to než budu upgradovat grafiku ? Jako jestli se to nezhorší protže spolu s grafikou budu upgradovat na zdroj o 700W aby to tu Quadro K6000 utáhlo. Ale vystačí to zatím takhle, nezhorší se to nějak ?

Zdrojem by to bylo leda by to nestíhalo reagovat na změny v požadavcích výkonu, ale to se mě nezdá. Zdroj by spíše způsobil nestabilitu PC, pády, zamrzání,.. Ale je pravda, že to je staré (celé PC), zkusit výměnu můžete... Upřímně ale nevím, zda má smysl do takového PC cpát peníze.PS: Zdroj není o výkonu, ale o kvalitě. Když koupíte šunku 700W za 1200Kč, tak to moc dobré nebude.A tu K6000 kupujete na bazaru?

Zdroj koupím nový od FSP nějaký, a grafiku asi použitou na nějaký čas a až počítač dojede tak budu kupovat úplně celé nové pc

Ještě má Hloupý Honza dobrou otázku. Co tam je za disk? Je ok? To může způsobovat tyhle záseky. Nevidím důvod pro to kupovat grafiku, pokud tahle stačí. A pokud tedy nový zdroj, tak nejsem přesvědčený že zrovna FSP je správný výběr. Když už tedy, tak kupte něco co půjde použít i do nového PC. Jak už jsem ale psal, nejsem přesvědčený, že tohle dělá zdroj. Byť už jsem viděl dělat PC psí kusy a na vinně byl zdroj.

Tak po dočasné výměně grafické karty za jinou pomalou to dělat přestalo. SSD mám nějaké od Samsungu typ neumím zjistit je tam 128gb je to jen na systém zbytek dávám na HDD. Vím že je to starý počítač taky že už tu je dost dlouho ale zatím stačí a jak jsem psal až nebude fungovat koupím nový ale tahle chyba grafiky kvůli té zrovna ne. Harddisk je Seagate Barracuda 1TB 7200rpm a nějaký starý Seagate 80gb který dělá už divné zvuky takže ho odstraním

Tak ty disky zkontrolujte pomocí crystaldiskinfo.

Ano, velice známá věc.. Je třeba koupit kpx modul který vertikálně zaznamenává minilag mezi procesorem a operační pamětí. Tímby se mělo vše vyřešit.