Záseky klávesnice a myši v USB 2.0

Ahoj,s nadšením jsem si po dlouhé době sestavil nový PC, vše šlape, ale mám menší problém s klávesnicí připojenou do USB 2.0 portu. USB Klávesnice má při psaní záseky (delay/lagy), někdy vynechává znaky a někdy se zasekne na znaku a napíše ho třeba 10x .. Myš má taky mikro záseky. Zezadu na desce jsou čtyři USB 2.0 porty interně zapojeny jako HUB. V ostatních USB 3.x to nedělá (každý je zvlášť - žádný HUB). Ani na předním panelu, kde jsou dva rozšiřující USB 2.0 porty zapojeny kabelem k desce. Když připojím bezdrátový set myš+klávesnice, tak je to ještě horší. Naopak fleshky fungují v pohodě. Nestekal se někdo s podobným problémem? Nechci připojovat klávesnici a myš do 3.0 portů.Zkoušel jsem ještě bezdrátový set připojit do jednoho z USB 3.0 portů a zde je problém se vzdáleností na jakou set funguje.. pokud dám myš/klávesici metr od PC, tak spojení vypadává se seká se.. V USB 2.0 na předním panelu je vše bez problému..Díky za tipy.

Odpovědi na otázku

... tak pokud ten "bezdrátový" set má dosah 1m jako periferie s kabelem, tak ho vrať /kdysi jsem proto vracel set Trust/ ...... a podívej se na web výrobce MB, jestli není nový /opravný/ BIOS k MB ...

Bezdrátový set je v poho, ten používám k noťasu a tam funguje bez problému i na dálku. Zkoušel jsem jen jestli bude takový blbnout jako drátová klávesnice a myš. Ovladače a BIOS jsou nejnovější. Ještě doplním sestavu:Sestava:Gigabyte Aorus Elite A520AMD Ryzen 5 3600Patriot Viper 4 2x 8GBAMD HD5850Kingstone A2000 NVMe 250GB500 WWin10

... zkus stáhnout na flashdisk a spustit Live Linux, třeba https://mirrors.nic.cz/linuxmint-cd/stable/20/li... - neinstaluj!, pouze ho spusť z flashdisku a zkus klávesnici i myš - jde o to určit jestli je to HW nebo SW problém a podle toho postupovat dál ...

staré PC běžně neměly ani jedno USB 3.0 a normální myš ani klávesnice se nesekaly - dokonce ani na letitých šunkách s USB 1.1 ne. Takže je tam nějaký problém - HW nebo SW.Můžeš zkusit live linux, zda se to bude stávat i tam - pokud ne, je to SW záležitost Windows.

Jo, zkusím bootnout nějaký live distro. Spíš jsem se upínal k HW, ale je fakt, že to může být i systémem. Díky za tip, dám vědět.

Tak to vypadá na SW problém. Nabootoval jsem Ubuntu 20.04 a bez problému.. Zkusím si ještě pohrát s ovladači. Jinak asi nezbývá než doufat že Gigabyte vydá driver, který to opraví.

Máte na OS všetky aktualizácie?

Gigabyte právě vydal novou verzi BIOSu F11k, která jak píše: „Improve connection stability for USB 2.0 ports of USB hub“ a mohu potvrdit, že to funguje! Konečně! Žádné lagy. Bezdrátová klávesnice a myš však stále fungují jen na krátkou vzdálenost (asi 1,5 metru), takže stále existuje prostor pro zlepšení. Snad to někomu pomůže.