» Poradna » Notebooky

Zaseknutý šroubek

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o pomoc..Na spodní straně mého notebooku se mi zasekl šroubek a nejde vytáhnout. Zkoušela jsem ho vyšroubovat i vytáhnout a nic nefunguje. Plast který má při otevírání notebooku pevně držet se viklá nahoru a dolů. Opravdu si nevím rady..

Odpovědi na otázku

Ak sa srobik hybe, tak ho odmasti alkoholo - vatvou tycinkou alebo dolakovacom - opatrne a aj skurtkovac, daj sekundove lepidlo, srobovak pritlac k srobiku a nechaj zaschnut. Potom krut.Ak je pevno pevny a srobik je znetvoreny - strhnuty takze sa presmyka, da sa:1:. bud pouzit zvaracka :_) ktoru sa potom vytiahne pro privarani k zvaracej tyci, to tu ale pouzit nemozno :_)2: vyvrtat do neho dierka a potom vytioahnut trnom na vytahovanie strhnutych zavitov - ma opacny smer zavrtavania - predavaju v zeleziarstve.V kazdom mensom meste je neikolko malych predajni pocitacov, ke robia aj servis.Zober to tam, chlapik to tam robbi bezne, a na pockanie ti to opravi.

Prečo si z dotyčnej robíte srandu písaním o strojárskych spôsoboch vyťahovania skrutiek? Baví Vás to?

nie si nejaky vztahovacny?3 sposoby moze pouzit aj sama v domacih podmienkach a 4 ty je uvedeny pre uplnosttuk tuk tuk

Dá se i doma, ale ze spodu na lehátku co mají automechanici. Notes by musel být připevněný nad opravářem. Lepidlo nanášet spodem zhora by zateklo a málér pak i v servisu, kam je to nejlíp odnést bez pokusů. Nevidíme ani stav. Srandu si nerobí

Preco by malo zatiect? Vsak ho tam nedas tolko ako exekutori Zemanovi na volby.

Jano jsi volaký zmetěný.Do pidišroubku chceš něco vrtat?Vytáhnou jehlou.Potom použít o malinko větší šroubek nebo poškozený závit zakápnout lepidlem a opatrně zašroubovat.

A to sa ako zaseknuty nevyskrutkovatelny a nevytiahnutelny srobik vytahuje ihlou?Skus podrobnejsie opisat. Vdaka.

Jestli se nepletu, tak takovým chytrolínům jako jsi ty u vás říkají KOKOT

Inak dobre vidiet dokument Cesky zurnal, cast: Exekutori.tam je takych primitivov ako nasra.e

Je to nějaký pidišroubek, takže vrtat do něj půjde asi těžko něco, že.A pochybuji, že lepidlo bude lepší. 2složková lepidla jsou schopna lepit i kovy, ale ne na malých styčných plochách.A přivaření něčeho, už vůbec ne.Pokud je potřeba notebook otevřít a není zbytí, tak bych odšrouboval všechny ostatní šroubky, vzal mikropájku, přitiskl ji na poslední zaseknutý šroubek (který už má nejspíše vydřené drážky pro křížový šroubovák) a mírným tlakem ven ten plastový dekl zkrátka skrze ten šroubek "propálil".Nic jinýho se s tím vyčarovat nedá. Odhalený šroubek (který už půjde za co chytnout) pak lepšíma kleštěma vyšroubovat. Díru v deklu pak dle možností spravit sekundovým lepidlem a kouskem plastu z něčeho jiného.

A nevies ten trik s tou ihlou ako pisu vyssie?

Jehlu si můžeš tak leda vrazit pod nehet.