» Poradna » Notebooky

Zaseknutí počítače

Zdravím všechny. Mám pár měsíců odkoupený NTB HP Probook 650 G1 (odkoupený od firmy, které starší kousky rozprodávaly).Stáří cca 4 roky, mám v něm procesor Intel core i5-4310M, grafiku Intel HD Graphics 4600, SSD Samsung EVO 850 - 250 GB, 8 GB RAM. Nedávno jsem s ním byla v servisu na vyčištění a přepastování procesoru, hlavně kvůli tomu, že mi PC ukazoval teplotu CPU při mírné zátěži 55 stupňů, při hraní nějaké hry (např. The Sims 4) dokonce i 83 stupňů. SSD je podle programu ve 100% stavu.A teď k problému... Před vyčištěním se mi stávalo, že počítač při hře se seknul (dělal to jen u hry Farming Simulator 17) a nereagoval. Teplotu to hlásilo většinou těch 80 stupňů - v průměru. Po vyčištění jsem si myslela, že to bude lepší, ale problém přetrvává. (Při mírné zátěži těch 49 stupňů a při hře těch 76-80.) Tentokrát ale i u jiných her - to se mi stalo včera. Ale dnes jsem si odběhla od notebooku a při 45 stupních CPU se mi počítač zase sekl. Ale seklo se mi to způsobem, že reagoval i na otevírání a zavírání aplikací, jen se sekl čas a nešel vypnout, ani restartovat. Musela jsem tedy ''natvrdo''.K tomu dodám, že 2 dny zpět a včera dělal docela zvláštní zvuky - vycházelo to jak kdyby od chlazení. A aby toho nebylo málo, při jedné hře, kterou jsem dnes pouze zkoušela mi začal zvuk praskat a po vypnutí hry zůstal pekelně zpomalený. Pomohl až druhý restart a odinstalace té hry. Mám tam Windows 10, bohužel nelegální, zatím. Mám v plánu si jej kupovat, teď ale ještě není možnost. Je tam jen prozatimní, protože z firmy jsem jej dostala bez OS. Používám i chladící podložku, kterou mám připojenou téměř pořád. Jsem si vědoma toho, že notebook není úplně vhodný na hraní, takže prosím, takové odpovědi jsou zbytečné. Jinak za ostatní odpovědi a rady předem moc díky! :)

Odpovědi na otázku

Notebook se nezasekává, protože se přehřívá CPU. To fakt né. Spíš bych to viděl na odlepený/usmažený čipset či jiný prasklý spoj. Podle mne se s tebou notebook pomalu loučí a v čase se to bude zhoršovat.