» Poradna » Ostatní

Zaseknutí počítače z ničeho nic.

Dobrý den, delší dobu mám problém s počítačem.Už asi týden se mi z ničeho nic zasekává počítač.. není to seknutí které přestane ale obrazovka zčerná a udělá to takový "zaseknutý" zvuk.. určitě chápete co myslímNejvíce se mi to stává u hraní.. vlastně si už ani žádnou hru nezahraju protože se to instantně sekne.. při zapnutí (ale počítač se nevypne) Párkrát se mi stane že to při zaseknutí hodí jakési proužky barevné...Myslíte že to bude grafickou kartou? RADEON HD5670

Odpovědi na otázku

Může to být grafikou, ale teoreticky i něčím dalším. Možná deskou případně zdrojem.

Tak si zvyš otáčky GK před spuštěním hry,tak jak to dělám já,tedy pokud to u té GK jde. http://jyxo.info/uploads/5D/5d664734a5315d...

Přesně tohle mě to dělalo,ale možná i špatné ovladače a taky to může dělat CPU se přehřívá.A stačí jen vyčistit chladič CPU od prachu.

píše že to ani nenabootuje, takže nemá cenu zvyšovat otáčky před spuštěním hry ne ?

No tohle mu dělá až když hraje nějakou hru,takže to smysl má ty otáčky zvýšit.Ale taky to může dělat tohle a mě to pomohlo. https://www.zive.cz/poradna/chyba0x00000124/s...

Ale taky dělám to,že spustím PC nechám vše načíst a hned ho restartuji.Nevím proč,ale pak PC drží a neděla to s tím seknutím když hraji hry.

tipoval bych ten zdroj. ale když nenapíšeš víc info těžko soudit.- jaké komponenty (CPU, disky, zdroj - přesný typ a stáří)- jaká je aktuálně teplota v místnosti- vnitřek se naposled čistil kdy atp...použít program an měření teplot a sledovat co to hlásí, v crystaldiskinfo skouknout jak je na tom disk, provést test paměti...

Je horko, počítač se blbě chladí, možná se i přehřívá.