Zaseknutí notebooku po připojení externího monitoru

Ahoj,mám notebook ASUS X553M a k němu využívám externí monitor SAMSUNG SyncMaster BX2450. Začalo se mi stávat, že po připojení tohoto externího monitoru se mi notebook sám od sebe zasekl. Notebook využívám také v práci, kde externí monitor nemám a tam běží v pořádku 8 hodin bez jediného zaseknutí. Problém nastal již před nějakou dobou, tak jsem se rozhodl pro reinstal na Windows 8.1, které na notebooku byly nainstalovány a problém přetrvával, tak jsem zkusil aktualizaci na Windows 10 a opět bez vyřešení problému. Provedl jsem také čistou instalaci Windows 10 a bez úspěchu. Bez připojeného monitoru notebook běží v pořádku, když ho připojím, tak většinou třeba půl hodiny/hodinu běží a pak se z ničeho nic zasekne. Někdy taky tento problém nastane při chvilkové nečinnosti.Děkuji vám za rady a za pomoc :)Lukáš

Odpovědi na otázku

Komicky slaboučký CPU Intel Atom + Intel IGP takovou žátěž nezvládá.Něco se pravděpodobně přehřívá (IGP/chipset): zjisti to.Co s tím?A/ Nouzovka:Nepřipojuj externí monitor.B/ Zásadní řešení:1) Prodej křápíka.2) Pořiď profi NB.

Zjišťoval jsem teploty a jsou následující: http://oi66.tinypic.com/2yuhpv5.jpgZatím bych nerad NTB prodával, protože jinak slouží dobře.