Zasekly PC v BIOSu

Zdravím chtěl bych se zeptat jestli by někdo nevěděl co by mohlo způsobovat to že když zapnu PC tak mi tam naběhne Dual UEFI BIOS a to vidím poprvé a nevím co s tím na výběr tam je normálně boot menu atd. Jak u normálního BIOSu ale háček je v tom že je jako zaseklý aď mačkám cokoliv tak to nereaguje jediné co to jde je vypnout a zapnout a když to nechám dýl zapnuté tak jen zčerná obrazovka. Zkoušel jsem vyměnit baterku a jak jsem se dočetl na jiných poradnách tak vypnout následně podržet powerbutton 10 sekund a nakonec znova podržet aby se zapl a vypl a pak jen spustit normálně.

Odpovědi na otázku

Zkus jinou klávesnici, nejlíp PS2.

Zkoušel jsem náhradní a nic, myslím že to klávesnici není a vypadá to že PC na ni reaguje protože když držím klávesu tak něco v PC cvaka

mne to robilo ked sa prehrieval cipset

Je nějaká možnost jak to zjistit? Jelikož jediné je co můžu udělat je vypnout a zapnout a nevím jestli by se to mohlo stát když byl celý jeden den vyplý prostě normálně fungoval a najednou tohle.

Odpoj ze základovky datové kabely SATA disků a mechanik, USB kabely k čelnímu panelu, kabely k LEDkám a tlačítkům (PC zapneš krátkým spojením pinů pro PWR tlačítko třeba kovovým hrotem propisky), vyndej karty (pokud nemá deska a CPU integrovanou grafiku, tak grafiku nechej), jestli máš kde brát tak skus jiný zdroj, odpoj LAN a další kabely mimo videa a napájení a skus zapnout. Když skusí hledat systém tak přidej klávesnici a nech nabootovat z flash disku live distribuci Linuxu, nebo nějakou diagnostiku, třeba UltimateBootCD, HirensBootCD a podobně, projeď memtest a pak postupně připojuj cos odpojil. Když budeš mít velké štěstí tak nakonec všechno pojede, nebo určíš co se zbláznilo.

No tak problém se mi podařilo vyřešit tak že jsem jednoduše rozebral celý PC a pak ho dal zase dohromady a normálně zapnul

Pochybuji. Za chvíli budeš zpět. ☺