» Poradna » Programy

Zasekávání Windows 10 na cca 30 sekund po cca 30-ti minutách

Dobrý den,již cca měsíc se mi děje to, že ať už dělám na svém PC cokoli, tak se mi vždy po cca 30-ti minutách na cca 30 sekund zasekne PC, protože se spustí tzv. samozvaný SW a dokud neskončí, tak nemohu na svém PC nic dělat. Někdy se dokonce zavře aplikace (tj. hra), ve které jsem a nebo se mi rozbliká obrazovka prohlížeče, která nepřestane blikat, dokud ji nezminimalizuji a následně neotevřu. Zkoušel jsem své PC projet jak Avastem, tak Malwarebyte, tak i jinými antivirovými programy a nic nepomohlo. Své PC mám zabezpečené a dávám si velký pozor, co stahuji i na co klikám. Nechci kvůli tomu přeinstalovávat PC a tak Vás prosím o pomoc. Co mi radíte?Díky za Váš čas.

Odpovědi na otázku

Máš zálohu, však?

Ano, mám. Jen jsem k tomuto kroku doposud nechtěl přistoupit, jelikož jsem čekal a stále čekám, že se to dá vyřešit i jinak. Napadá tě ještě něco jiného?

Co je to ten samozvany sw?

Samozvaný SW je u mě SW, který se drze a tudíž samovolně nebo svéhlavě spouští. je to pro mě nežádoucí záležitost, o kterou nestojím a tak bych se jí rád zbavil. Poradíš mi něco, jak to řešit?

Tak proc jsi si ho tam nainstaloval? On se tam sam neobjevil.

Co je to za hloupou reakci? Kdybych věděl, že mi jakýkoli SW bude způsobovat jakékoli potíže, tak bych si jej nikdy do svého PC neinstaloval. Pokud nemáš nic, co by jsi mi rozumného poradil, tak radši nepiš nic a mlč. Děkuji za pochopení.

Měl jsem něco podobného. Pomáhala mi taková hloupost. Zkus hned po nastartování windows systém uspat, a potom hned probudit.

Nerozumím tvé reakci. Můžeš mi to prosím blíže a rozumně vysvětlit? Děkuji.

Pokud nejsi schopen ten samozvaný SW identifikovat což je asi blbost, protože ve správci úloh by mělo být co to zatěžuje tak to budeš muset přeinstalovat

Rád bych samozvaný SW identifikoval, jenže čas na zjištění ve správci aktuálně spuštěných SW je tak krátký, že nevím, jak mám drzý SW odhalit. Jestli máš nějaký nápad, jak vidět všechny aktuálně spuštěné SW na jedné obrazovce, aniž bych musel používat myš, tak sem s ním.

Musite zvolit Zobrazit procesy vsech uzivatelu, jinak vidite jen zlomek bezicich veci..

Nejsem si jist tím, že ti rozumím. Na svém PC jsem pouze uživatelem já sám, takže tě prosím o podrobnější (tj. polopatičtější) vysvětlení s názornou ukázkou. Děkuji.

místo správce úloh doporučuju nechat permanentně puštěný Process Explorer:https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downlo... a nastavit si řazení procesu podle CPU zátěže. Pak jen v danou chvíli přepneš na okno Process Explorer a mrkneš, co je to svinstvo zač.

A Combofix jsi zkoušel pustit? To je velmi dobrý čistič různého svinstva.

S tým opatrne, bratu.... Radšej dať disk do iného PC, alebo nabootovať OS z flash a disk preveriť.

Tento SW neznám, takže ho s radostí vyzkouším a dám vědět, jak to dopadlo.

Problém se zasekáváním PC zhruba po 30-ti minutách na cca 30 sekund je po cca 6-ti týdnech náhle vyřešen, aniž bych cokoli udělal. Něco podobného se mi stalo pod OS MS Windows 7 PRO, v němž se mi seklo PC při přehrávání videí na internetu. Podle mě je to díky průběžným aktualizacím. Každopádně díky za názor.

ESET online scanner, MS malicious, ESET má eset_sysrescue_live_enu.iso, tak môžeš nabootovať z neho a disk preveriť. Alebo zisti aký SW sa spúšťa a min. jeho názov vyhľadať v registroch. U jedného PC vyskakovala hláška, ale žiadny SW ju nenašiel (MBAM a podobné). Dal som hlášku vyhľadať v reg., odstránil a už bol pokoj :). Ale mal som silný pocit, že to robí SW. Bola to len obyčajná hláška, ktorá mala užívateľa vystrašiť

Taky mívám občas problém že to jakoby zamrzne,většinou je to kvůli aplikaci "hostitel služby superfetch" stačí ukončit proces a většinou je klid.

Vojtech - viem o čom píšeš, aj ja som mal ten istý problém. Na chvíľu systém akoby zamrzol. Vždy som reštartoval PC a potom bol pokoj. Tiež sa nedalo nič robiť, systém reagoval veľmi spomalene. Neskôr som zistil že ak to nechám asi 20 - 30 sekúnd na pokoji, tak sa systém dá do poriadku a funguje ako má.Po čase sa to ale samo vyriešilo, neviem či aktualizáciami W10 - ale už to nerobí a PC funguje normálne. Viem že ti týmto málo pomôžem, ale dávam to sem len ako info o rovnakom probléme.

Něco podobného se mi už jednou stalo v MS Windows 7 a to během roku 2017. Šlo o to, že se mi při spuštění pornografických videí zasekl zvuk a zároveň i celé PC, takže pomohl jen tvrdý restart. Tento problém trval cca 6 týdnů a díky průběžným aktualizacím se nakonec vše samo zdárně vyřešilo, takže snad i v tomto případě se do cca 14 dní dočkám stejného výsledku, jinak už vážně nevím, co s tím budu dále dělat.

Není ten "samozvaný SW" Windows Defender (MsMpEng.exe - Antimalvare Service Executable), ochrana v reálném čase?

Jinak by taky bylo dobré tvrdá pornografická videa pouštět na PC odpojeném od sítě ...

Jinak je dobré moc nenavštěvovat pornografické stránky a to právě z důvodu možného napadení PC virem, malwarem nebo jinou havětí. Jinak už vážně nevím, co to mohlo způsobit.

pochyboval bych, kdybys třeba na Pornhubu chytil nějaký vir. Ono solidní pornoweby nestojí o to přicházet o zákazníky...

O tom pochybuji, i když Windows Defender je běžně nonstop spuštěný. Mám ho nonstop spuštěný již od konce listopadu 2017 až dodnes s tím, že potíže začaly zhruba před měsícem, což jen dokazuje, že je v tom Windows Defender nevinně.

Nejde o to, že je Windows Defender spuštěný nonstop. Záleží na tom, jak máte ochranu nastavenu. Při online kontrole a odesílání vzorků do Microsoftu může dojít ke značnému zatížení systému.

A dopadnul teda nějak ten procmon?

Problém se zasekáváním PC zhruba po 30-ti minutách na cca 30 sekund je po cca 6-ti týdnech náhle vyřešen, aniž bych cokoli udělal. Něco podobného se mi stalo pod OS MS Windows 7 PRO, v němž se mi seklo PC při přehrávání videí na internetu. Podle mě je to díky průběžným aktualizacím. Jinak SW ProcMon jsem zkoušel a je to fakt síla. Zjistil jsem příčinu, kterou jsem ale nemohl vyřešit smazáním či zablokováním utility, protože se jednalo o Intel SW a to esrv_svc.exe s odkazem na c:\program files\intel\sur\queencreek\x64. Každopádně díky za názor.

Ano, byl to jeden z několika souborů a tak jsem s tím spojený SW odinstaloval. Seznam SW, které mi zatěžovali systém se tak rapidně snížil. Nicméně problém byl jinde a nyní je již vyřešen. Přečtěte si mé odpovědi těm, kteří se mě ptali jak to dopadlo.