» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zasekávání systému v intervalech

Čaute čaute, mám takový zvláštní problém. Systém se mi po nějaké době zasekne, tzn. kurzor myši se pohybuje, ale vše ostatní zamrzne, zhruba po minutě se odsekne a po určité době (třeba 20 minut) zamrzne znovu a pořád dokola. Chyba se začala objevovat až po nějaké době ve Windows 10, v sedmičkách se to nedělo. Ovladače mám v pořádku a aktuální.CPU Core2Quad Q6600 2,40GHz,RAM 4GBGPU GIGABYTE HD 6750 1GBDíky za rady.

Odpovědi na otázku

podívej se do systémových logů, jestli se v té chvíli něco nespouští nebo tam nenaskakují nějaké chyby.

nemohla by to být chyba hdd ?

A co vše jste již zkoušel diagnostikovat?1. pevný disk - SMART2. teplota3. běžící procesy (vytížení RAM/CPU/HDD)

Disk jsem testoval, je v pořádku, mám pár měsíců nový SSD. Teploty jsem kontroloval, jsou trošku vyšší, ale v normě. Je fakt, že procesy jsem moc nesledoval, na to ještě kouknu, díky.

A ten problém se začal projevovat po nějaké instalaci? Nebyl to třeba nedávný update W10 ?Popravdě i W10 si člověk nemůže být jistý ničím

Jojo, taky si to říkám. Upřímně ty aktualizace moc nesleduju, tak ani pořádně nevím, kdy to začalo. Ještě bych měl asi zkusit nějaký test na breberky? Nepoužívám žádnou ochranu

Hm tak to každopádně zkuste Eset Online Scanner - pro rychlý test by to mělo stačithttps://www.eset.com/cz/online-scanner/

Nenacpal jsi 64-bit W10 do prehistorické platformy Intel LGA775?Není kompatibilní.

Ale a od kdypak ? jak souvisí procesorová patice s možností instalace 32 nebo 64bit systému ?

A jinak samozřejmě ten CPU 64bit podporuje:http://ark.intel.com/products/29765/Intel-Core...

Ty jsi taky prehistorickej myslim. V čem by neměla bejt kompatibilní?

Ahoj, asi to neco dela kdyz je zasekly treba neco se systemem nebo tak. Zkus vic vlaken.