» Poradna » Ostatní

Zasekávání pc při práci s dvd

mám tento pc:Základní deska: CPU typ AMD Duron XP, 1200 MHz (12 x 100) Název základní desky ECS K7S5A (5 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM, Audio) Čipová sada základní desky SiS 735 Pracovní paměť 768 MB (DDR SDRAM) Zobrazení: Grafická karta Hercules 3D Prophet 9200 (128 MB) 3D-akcelerátor ATI Radeon 9200 (RV280) Multimédia: Zvuková karta Creative SB PCI128 (Ensoniq ES5880) Sound Card Nosiče dat: Pevný disk Maxtor 6E040L0 (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133) Pevný disk ST340014A (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100) ------------------------Můžete mi někdo poradit, proč se mi téměř zcela zasekne pc při práci s jakýmkoli dvd? Hlavně při kopírování, nebo přehrávání filmu. Myslel jsem, že je to mechanikou, vyměnil jsem lite-on za samsung a výsledek nula. Může to být starším procesorem?Mechanika je uložená da desce určitě správně, pak jen, že by byl problém s deskou, nebo s hdd - pomalý? Když chci kopírovat dvd, ač v neru to píše, že rychlost je 16x, trvá jedno dvd hodinu.Když se chci dívat na film, obraz i zvuk strašně přeskakují. Pouze, když film nakopíruji na disk, jde bez problému - jenže dojde k redukci dat - přes dvd shrink, takže nemohu zjistit, jak by se pc choval při přehrání stejného množství dat z disku.

Odpovědi na otázku

Jen jestli se nepřepnul režim přenosu dat u mechaniky na IDE kanálu z DMA 2 do PIO módu.

na vine bude aj pomerne slabý procesor,duron nieje žiadny zázrak,čo sa týka videa/hry,to je iné/ a tak isto čipset dosky ,skús si stiahnuť z www.exac.cz utilitku PPE/pci performance enhancer/,mala by teoreticky pomôcť zvýšiť alebo stabilizovať prenos dát cez radič pci zberníc.Tak isto,pokial nepoužívaš originálne ovládače od Hercules,nainštaluj catalyst ver.5x,novšie 6-tkovej rady už príliš staršie grafiky nepodporujú a vznikajú zbytočné chyby,ktoré sa práve zviditelnia pri"práci" s videom.Tak isto zvukovka môže byť tiež na vine,SBpci128 bola známa tým,že na neintelovských čipsetoch sa chovala dosť nevypočitatelne,aj keď najviac sa na ňu sťažovali majitelia dosiek s čipsetom VIA-to boli ti väčšinou tie známe veci,že po inštalácii pri pozeraní filmu alebo pustení zvukového záznamu to išiel zvuk zrýchlene alebo sa viacnásobnou ozvenou ,na SiS robila problémy len vzácne.

A dá se něco dělat s problémem popsaným v této větě? (Jen jestli se nepřepnul režim přenosu dat u mechaniky na IDE kanálu z DMA 2 do PIO módu. ) Vůbec nevím, jak to zjistit a ošéfovat.Jinak ovladače mám snad originální, pak jedině ta zvukovka, že nezvládne větší pohyb dat...Každopádně by to tedy asi chtělo nějakou lepší desku a procesor...že?

dosku asi ano,ECS boli koncipované skôr pre počítače pre kancelárske nasadenie,tomu zodpovedá aj ich pomerne pre nás nízka cena.Proti procesoru nič v zlom,ale jadro Duronu 1200 nebolo príliš dobre pripravené na prácu s videom,tento procesor velmi tvrdo porážal celeron v hrách vďaka 3D now inštrukciám,ale postráda potrebné rozšírenia v koprocesoroch,optimalizované pre spracovanie videa a zvuku.PIO/DMA režim sa dá skontrolovať v správcovi zariadení/ikona tento počítač-vlastnosti/ v položke ide/atapi controllers -primary/secondary ide channel-tam by malo byť zaškrtávacie políčko,alebo "rolovacie" výberové políčko podla verzie operačného systému.

Myslím si že procesorem to nebude- jeden známý provozoval DVD mechaniku bez problému na celeronu 400Mhz a jelo to.

Tak, tak, taky ono hodně záleží na Grafické Kartě, třeba na Grafické Kartě NVIDIA Riva TNT2 Pro se 32 MegaBajtama RAMky, se může sekat, přehrávání Dévédé Filmů, i na poměrně rychlých procesorech, ale Grafická Karta Ati Radeon 9200, je poměrně nová a výkonná Grafická Karta, oproti Grafické Kartě NVIDIA Riva TNT2 Pro se 32 SG-RAMky, takže si myslím, že přehrávat filmy by na tomhle počítači mělo jít v pohodě, no!

Ten známý s tím Celeronem 400Mhz měl grafiku Radeon 9200, takže na ní to určitě jet musí.

Ten skundární řadič měl nastavené PIO, tak uvidím po restartu. Díky všem moc. Můj pocit z toho byl, že právě sice práce s videem jde hodně špatně, ale pouhé kopírování dat na hdd dělá taky problémy. Z toho jsem usoudil, že problém bude někde ve spojení dvdmechanika - deska.

Jestli maš mechaniku připojenou 40-ti žilovým kabelem, tak ho zkus vyměnit za 80 žilový.