» Poradna » Notebooky

"Zasekávání" PC po výměně HDD za SDD - ntb ProBook 455 G2

Ahoj,na svém ntb (Lenovo B590) jsem před pár měsíci měnil disk za ssd (Kingston SHSS37A240G) a běží plně k mé spokojenosti. Nedávno jsem se rozhodl, že ho dám i do uvedeného ntb a tam s ním bojuju:( Jsou na něm W10 (Čistá instalace, inst.soubor stažený ze stránek MS), mám nainstalované snad všechny ovladače ze stránek MS i Kingston a i aktualizace. I přes to ale v průběhu práce na PC (běžné prohlížení webu, word, excel, filmy) dochází k občasnému zatuhnutí, které trvá 1-3vteřiny. během té doby např. nereaguje kurzor myši nebo nejde posunout www stránky/nějaký dokument. Popřípadě dlouho trvá než se zobrazí data v Průzkumníku (řádově déle, než u původního HDD). U původního disku se toto nestávalo. Na SSD mám nainstalované W10, původní disk slouží k ukládání souborů (stejně jako u mého ntb, kde pracuje v pohodě). Problémový ntb: AMD A10-5750M APU s grafikou Radeon HD Graphics 2,5GHz, 8GB RAMPokud je to možné, rád bych se vyhnul reinstalaci Win. Prosím o případné rady, které by pomohly a systém fungoval bez zasekávání. Pokud je potřeba doplnit nějaké info, tak se doplnit pokusím. Děkuji

Odpovědi na otázku

Nenapsal jsi, jak máš SSD a HDD disk řešený. Jestli jsi dal SSD disk do M.2 slotu nebo místo původního HDD, dále jsi také neuvedl jestli HDD je v pozici, kde byl, jestli není v rámečku místo DVD mechaniky a nebo jestli jej máš v rámečku jako externí disk. Toto jsou také důležité informace.Ono nezáleží na tom, že máš Windowsy aktualizované, docela velkou roli hrají originální ovladače dodané výrobcem. Minimálně bys měl mít nainstalované ovladače čipsetu, USB portů, síťových karet a grafické karty ze stránek HP. Windows většinou použije univerzální Microsoftí driver, který nemusí být zcela OK.Pokud sis dával disk do rámečku místo DVD mechaniky, tak si ověř že je rámeček správně zasunut a zda disk má rychlosti takové jaké má mít. Také zkus počítač používat bez HDD (jen s SSD) setkal jsem se i s vadnými rámečky, co degradovaly výkon celého PC.

Děkuji za tip. V obou případech je SSD vložen místo původního HDD a HDD je vložen v rámečku místo DVD mechaniky. Jak budu mít možnost, zkusím HDD odpojit, jestli se to nezlepší.Co se ovladačů týče, tak ještě překontroluju.