» Poradna » Notebooky

Zasekávání nového notebooku Lenovo Y700

Zdravím,mám dotaz. Řeší se to tady dost, ale víceméně jsem nenašel nic kloudného. Problém je ten, že se mi při hraní her posekává notebook. Je to herní notebook, nově koupený s GeForce 960m, i5 procesorem, 8GB RAM. Divné je, že rozjedu třeba GTA V na HIGH detaily, ale třeba při hraní League of legends, starého shadow warriora (1997), ARK: Survival evolved atd dostávám krátké zamrznutí obrazu. Hra jako taková se vůbec neseká a jede plynule, akorát občas prostě dostanu zásek trvající asi 0,5s a pak hra opět jede plynule, ale je to otravné, hlavně když se mi to stává v klíčových momentech, které mi nepříjdou ani tak graficky náročné. Můj xlet starý počítač s dvoujádrem, trapnou grafickou kartou nesahající ani k GeForce 650 rozjel LoL v pohodě bez záseků. Nevíte v čem může být problém? Myslím, že i když se jedná o notebook, tak bych neměl mít záseky u hry z roku 1997 :D. Díky za odpověď

Odpovědi na otázku

V podstatě sis odpověděl sám.Staré hry + W10 nejde dohromady

s takovým výkonem rozjedeš v pohodě druhý (starší) OS ve VMware playerufoukni si tam XPéčka a staré hry můžeš mastit tam

Problém bude v tom, že je to notebook, a GTX960m má sice o cca 50% větší výkon jak GTX650 desktopová, ale úsporné součástky, pomalý disk (pokud tam máš HDD), nemusí stíhat dodávat grafice data, zjednodušeně řečeno. GTA V má streamování obsahu a engine, který si sám "downgraduje" kvalitu obrazu, aby nedocházelo k zásekům (takže si nemysli, že doopravdy hraješ na High). LoLko nestreamuje, snaží se vše naházet do paměti a tahat to z ní, no a pokud potřebuje data k nějaké akci a nemá je, čeká až se dotáhnou z disku / z ramky ...

jinak Shadow Warrior je zadara na GoGu, jejich verze by měla jet v pohodě i na Win10

Právě že je to Shadow warrior zdarma na steamu.

ark, lol... nerobí ti to len pri online hrách? ak áno, aktualizuj driver sieťovej karty.druhá vec, ak máš Win 10, otvor si aplikáciu xbox a vypni funkciu DVR.

V LoLku už jsem záseky opravil, bohužel nemůžu určit, zda-li jsem to opravil reinstalací driverů grafické karty, anebo zda-li pomohla reinstalace LoLka na SSD disk, každopádně díky za vyjádření :)

teď sis v podstatě odpověděl sám. Dost pochybuji, že bude problém s drivery k GK "i když by být mohl" můj odhad byl síť, protože si jmenoval vlastně jen síťové hry u kterých tě to zlobí a nebo disk. Nestíhá dodávat data.