» Poradna » Web a internet

Zasekávání internetu

Ahoj, dobrý den, prosím o radu, když pustím PC a sleduji na něm např. fotbal (aktuální), tak se mi stává, že se v přímém přenosu se zhruba 1x za 15-20 minut obraz cca na zlomek vteřiny zasekne, ale hned se to srovná a pořad/přenos pokračuje dál. Mám asi 3 měsíce zapojený nový wi-fi router tp link. Kabel je veden z "krabice" do routeru a z routeru do PC. Obracel jsem se na providera a bylo mi řečeno, že má zkusit zpustit pingy, což jsem podle návodu zprovoznil a několikrát zkusil a test mi ukazuje, že by to mělo být OK. Občas nějaká odchylka, ale to prý je normální. Na konci to ukazuje nulu a OK. Věděl by někdo, kde je problém? PC mám asi 10 let, ale soft je originál a před zapojením wi-fi routeru jsem si ničeho nevšiml ... Uvítám jakoukoliv radu, nebo tip. Jsem jen uživatel PC a nemám s nastavováním čehokoliv moc zkušeností. Děkuji. Karel

Odpovědi na otázku

V kazdem pripade restartuj router odpojenim od napajeni, pockej 2 minuty a zanovu zapoj.WARNING : restart a reset jsou dve rozdilne veci

Nevím, jak to přesně myslíš, ale tady neběží PC nonstop, tzn. restart vlastně probíhá každý den (vypínám PC a vše s ním - repro, router, monitor).

tak level 2 - co je to za stroj? Konfigurace? Teploty? Jakou mas linku do internetu?

v čem a jak to přehráváš? oficiální weby CT bývají občas zahlceny . dělá to i jindy nebo jen u toho fotbalu?

Je to obecně při live stream přenosech (ne jen čt). Normálně si toho samozřejmě člověk nevšimne.

"sleduji na něm např. fotbal (aktuální), tak se mi stává, že se v přímém přenosu se zhruba 1x za 15-20 minut obraz cca na zlomek vteřiny zasekne"V prvom rade je datovy prenos kupeny od providera versus datovy tok danej stranky fotbalu.Ked je kvalita datoveho toku prenosu fotbalu vyssia ako Ti umozni Tvoj provider ,taka) znizit kvalitu prenosu (ked je to mozne)b) komunikovat s providerom (navysit datovy tok, zmena providera)

Pokiaľ je to priamy stream, alebo na stránke televízie - je to bežné, nakoľko server, ktorý posiela stream, je viac zaťažený pripojeniami a odberom. Potom sa môže stať, že v prenose vypadne 1-2 snímky, ale ihneď sa to dorovná - každý vysielaný paket streamu má totiž časové značky.

OK, děkuji všem za odpovědi a rady. Budu to dál sledovat a taky ještě čekám na odpověď providera - už jsem ho s tím před týdnem "otravoval" ...