» Poradna » Notebooky

Zasekávání - Sony Vaio

Hezký den,vlastním Sony Vaio VPCEB3L1E a už přibližně rok mám problém s jeho "zasekávání". Je období, kdy počítač jde v pořádka tak jak má, ale pak nastane období, kdy počítač šlape po zapnutí cca 10min a pak začne vydávat po určitých intervalech divný zvuk, neuvěřitelně se zpomalí a zasekne(musím vypnout "natvrdo"). Dřív šel řešit problém obnovou systému do určitého bodu, ale po nějakém čase se problém objevil znova. Nyní jsem ve stádiu, kdy "zasekávání" musím řešit přeinstalací (nejsem si jistý, zda-li je to přeinstalace nebo obnovení systému do továrního nastavení, dělám to přes vaio assist). Ale i po "přeinstalaci" se problém vracel, dřív to bylo třeba po 2 měsících nyní je to někdy po týdnu, někdy po 4 dnech.Byl bych moc rád, kdyby mi někdo mohl s tímto problémem pomoci, předem děkuji za odpověď a Váš čas.PS: Nejsem v tomto oboru příliš zběhlý, tak kdybych nepodal nějaká informace, rád upřesním, co bude v mých silách.

Odpovědi na otázku

Mám taky Vaio ale už 6 roků staré, je to už totální šrot, ale problémy se zasekáváním jsem měl prakticky od koupě, kvůli špatnému chlazení a vysokým teplotám, a ne, zpočátku jsem na tom nehrál hry, byl několikrát v servise ale nic s tím neudělali ani já jsem tam neviděl nějakou závažnou chybu. Teď je to horror, seká se úplně všechno, přitom je notebook přepastovaný, vyčištěný, na pevné desce a stejně se přehřívá. Nediv se, že SONY už se nevyrábí, poslední roky ta kvalita šla hodně z kopce.Já se ho budu co nejdřív zbavovat.

Taky už ho mám tak 4 roky, ale v tom "dobrým období" jde v pohodě, pak se jednou zasekne a už nejde nic.

Zkus zkontrolovat ten disk, ale u mě byl v pohodě, taky jsem ho kontroloval.Bohužel, aspoň víš, proč Sony skončilo s výrobou notebooků.

Jak pišeš že "vydává divný zvuk" tak zkontroluj disk http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemo... Error Scan a nezaklikávej Quick Scan

Dobře děkuji, kouknu na to.

A kdyžtak udělej obrázky (Crystal Disk Info,HDTune) a nahraj někam a dej sem odkazy

Dobře, ten HDTune už běží, pak to jsem pošlu. Taky děkuji

Přikládám ještě obrázek z HD Tunehttp://jyxo.info/uploads/5D/5daf746a670cf0...

A ještě jestli se mohu zeptat, co mám spustit v tom CrystalDiskInfo?

V Crystal Disk Info nic udělej obrazek a nahraj někam a dej sem odkaz at vidíme v jakým stavu je tvůj disk

Tak tady je ten CrystalDiskInfohttp://jyxo.info/uploads/84/8497b9b74d75f9...

Veškerý zasekávání ti dělá nejspíš pevný disk protože dlouho "žít" nebude Doporučuju co nejdřive zakoupit nový disk

Děkuji. Takže to odnesu někam do opravny a tam se o to postarají?

No pokud si netroufáš na vyměnu disku+instalace Windows,ovladačů,programu/aplikací tak to někomu přenech ať ti to udělá

To bude asi nejlepší, děkuji za Váš čas.

Není zač

Přikládám ještě obrázek z HD Tunehttp://jyxo.info/uploads/5D/5daf746a670cf0...