Zasekávající se pevný disk

Dobrý den, mám problém se sekundárním pevným diskem v počítači.Projevuje se to tak že rychlost čtení disku občas klesne na nulu a aktivní čas stoupne na 100% (zjištěno ve správci úloh).Tenhle stav trvá různě dlouho, občas secundu, občas pár minut ,občas ale musím počítat vypojit z elektriky aby se vůbec dokázal zresetoval a začal zase běžel.Když jsem to reklamoval tak mi ten pevný disk vyměnily a zpočátku se zdálo že to pomohlo ale už několikrát se tento problém objevil i po výměně disku (porucha se neobjevuj zdaleka tak často ani netrvá tak dlouho jako před výměnou disku ale připadá mi že se to postupně zhoršuje)Za zmínku stojí ještě že když jsem se pokusil aktualizovat windows na verzi 1607 tak se problém rapidně zhoršil a musel jsem se vrátit k předchozí verzi.Pokud někdo můžete tak prosím poraďte.

Odpovědi na otázku

"... secundu..." - to se mi líbilo nejvíc.Jinak, až zde hodnověrně prokážeš, že nejde o příčinu, ale o důsledek (např. enormně zasraného OS), tak se přihlaš.Nebo raději ne.

Podle tebe je OS verze stara 7 mesicu enromne zastarala (bulid 1607) ???

Nainstaluj aktualni verzi ovladacu SATA radice. Problem zmizi.

pomocí drive boosteru sem aktualizoval vše co šlo a výsledek je že disk z počítače úplně zmizel a úplně nejlepší na tom je že nejde obnovit systém do chvíle před instalací těch ovladačů

tak opravachvilkami tam ten disk je chvilkami neni

Byl použit Drive Booster? Takže si připrav instalačku do ruky, stáhni ovladače od výrobce mb, zazálohuj data, odpoj všechny další disky kromě systémového, odpoj periferie a začni instalovat čistý systém. Potom instaluj ovladače počínaje chipsetem a nakonec periferie.Na ten datový disk se sežeň jiný SATA kabel.

Tu první instalačku myslím Windows.

Tak důležitou informaci jsi zamlčel v úvodním dotazu:"pomocí drive boosteru sem aktualizoval vše co šlo"= typický OOO BFU = fatální chyba!MiK už Ti odpověděl, co s tím:1) Svěř to někomu zkušenějšímu, kdo umí nainstalovat a nakonfigurovat OS do čistého SSD bez použití podobných nesmyslných "nástrojů".2) Požádej ho zároveň, aby Ti vytvořil účet s právy skupiny USERS a nedával Ti heslo k účtu s admin právy, jinak OS opět záhy zlikviduješ.

to sem prováděl až dnes ala ten problém s diskem se v postupně vzrůstajcí intenzitě objevuje již rok

To zase román jak do KsichtoKnihy: bez jediné technické informace. Tady jsi v technické poradně.Zkus doplnit základní info:Hw sestava včetně typu zdroje?Verze a stav (OC) BIOSu|UEFI?Verze firmware SSD?Verze OS?SMART SSD + HDD?Výsledky testů SSD + HDD (boot z externího média)?Hlášky v Admin logu?

Technické poradně... Přijde mi, že nejvíc přispěvatelů čerstvě dokončilo základní školu a snaží se radit podle toho co si přečetli v minulém díle Ábíčka...Pokud chcete poradit, jdětě na fórum nějakého odborného severu a nikoliv na technickou verzi Blesku...

GIGABYTE B85M-D2VCPU INTEL Core i5-4460 3.20 GHz 6MB L3 LGA1150, VGA - BOXDIMM DDR3 8GB 1600MHz CL11, KINGSTON ValueRAMSEAGATE HDD BARRACUDA 7200.14, 1TB SATAIII/600 7200RPM, 64MB cacheKingston 120GB SSDNow V300 SATA 3, 2.5", 7mmMSI VGA NVIDIA GTX 960 2GD5, GTX960, 2GB GDDR5verze windows 1511 (10586.839)crystaldisk info: https://postimg.org/image/olcqdsr9l/

Chybí celý údaj SMARTu - roztáhni a udělej jej prosím znovu. Aby byly vidět počet podezřelých sektorů a seek time performance.

Nemůžu si pomoct, ale chybu tam nevidím. Vytáhni oba disky, očisti jim konektory vatovým tampónkem namočeným v lihu a vrať zpět. Pokud byly nějaké nečistoty na konektoru, tak by to mohlo pomoct.

Ten disk si daj skontrolovat u niekoho, kto ho otestuje poriadne a spravne, najlepsie v servise. Ak budes mat istotu, ze disk je 100% ok, mozes sa zamerat na pocitac a pripadne aj OS. Moze byt, ze zrovna ten kanal na ktorom mas pripojeny disk ma nejaky problem.

Nebo zdroj.

při reklamaci mi disk vyměnily a problém zůstal prakticky nezměněn takže tím to nebude

Zakaž telemetrii, možná to vyrábí datově náročný log a disk u toho zamrzne: https://www.oo-software.com/en/shutup10

a čeho přesně telemtrii bych měl vypnout?vidím tam v user behavior nějaký aplication telemtry disable (1-3) a v security dálší telemtry disable (1-3) ale nic s telemtrií disku tam nevidím

Stava sa to malokedy, ale nieje zarucene, ze vymeneny disk bude 100% ok. Vazne by som doporucoval dat ten disk otestovat.