Zase koupě laptopu

Zdravím všechny, chtěl bych koupit notebook okolo 20 tis. (max 20 250,- ) s tím, že bych raději volil vyšší rozměry displeje než 15,4" tedy 16 nebo 17 palcovy notes.

Prosim o jakekoli rady nebo doporuceni. Mam se i v teto cenove kategorii obavat znacek typu ACER?

Jeste maly "detail" pozaduji po tomto stroji dedikovanou grafiku....

Diky za vsechno

Odpovědi na otázku

Takto: dedikovana grafika ma zmysel, pokial dokaze podat aspon aky-taky vykon. Nema zmysel mat v notase dedikovanu grafu typu GF7300/8400, Radeon2400, a podobne. To su slabe grafy, z ktorych nebudes mat v podstate ziaden osoh, akurat ti budu znizovat vydrz na baterie. Ziaden vykon v 3d z nich nedostanes...

Pokial ide o rozmer, notas s 16" displejom som ani nevidel, myslim ze su len 15.4, a potom 17". Lenze obavam sa, ze notas s 17" displejom, a slusnou samostatnou grafikou bude stat asi viac, ako 20tisic Kc...

OK a když už na to přišla řeč tak jaké grafiky do notebooku by tedy měly smysl .. nehleďme na to jaký displej by notebook měl. Jinak 16" LCD má například jeden model z řady VAIO od Sony

no z nvidia aspon 9500M/9600M, a z ati aspon Mobility Radeon HD 3470. To su grafy, na ktorych sa da uz ocakavat slusny vykon aj v 3d. Samozrejme treba este uvazit, ze 9600gt mobilna grafa, a 9600gt stolna je este stale dost velky rozdiel...

Mimochodom, graficka karta je jedna z mala komponent, ktoru v notase prakticky nemozes vymenit. Mozes vymenit procesor za rychlejsi, doplnit pamat, vymenit disk aj opticku mechaniku, ale s grafikou musis zit. A pritom prave graficka karta je rychlo moralne zastarala. Preto ak kupujes notas, na grafickej karte nesetri! Radsej usetri prachy niekde inde, na niecom co mozes neskor dopnit/upgradovat...

"Mozes vymenit procesor za rychlejsi"

Samozrejme - maximalne tak v skladackach typu vo VBI.

Odhliadnuc od toho, ze by si ten procesor mal problem zohnat (a cena by bola skutocne pekna), navyse by si tym velmi pravdepodobne zrusil zaruku, niektore notebooky maju procesor napevno na doske. Alebo snad

Navyse s tou integrovanou grafickou kartou tiez kecas, aj velmi slaba dedikovana graficka karta poda prijatelnejsi vykon ako integrovana, uz len preto, ze ma vlastnu pamat.

Takze netrieskaj blbosti.

www.czechcomputer.cz ...

To je tak to nejlepší, co je ale herní zázraky nečekej. Pokud ti jde jen o grafiku, dalo by se uvažovat i o tomhle. Má ale jen 1GB RAM, takže doporučuji rozšířit na dvojnásobek.

www.czechcomputer.cz ...

O zázraky nejde. Spíš se nechci setkat s problémy s přehráváním multimédií atp....