» Poradna » Počítačové sítě

Zarušená WiFi? Beacon interval

Ahojte, mám doma 54M wifi která se mi velmi výrazně zpomalila. Takže jsem zkoušel měnit kanály, pásmo je více méně v celém rozshahu stejně plné. Změna kanálů mi nijak nepomohla, jedinné co mi pomohlo bylo nastavit Beacon interval na 20ms. Jakákoli jiná hodnota je k ničemu. Zkoušel jsem 100ms, 123ms, 250ms, 1000... Můžete mi někdo vysvětlit co se tam děje? Jako princip Becon intervalu znám, ale proč mi chodí jenom těch 20ms něj nechápu...

Odpovědi na otázku

Pri zarusenej wifi sa stracaju Beacony. Strata Beaconov sposobuje odpajanie. Mnohe ovladace su naprogramovane tak, ze ked nechodia Beacony 4 sekundy, tak sa to odpoji od AP a skusa sa to znova pripojit. Niekedy je to nastavene na 8 sekund, co je lepsie.Zmenou intervalu zo 100 na 20 sa zvysil 5-nasobne pocet Beaconov a to je vacsia sanca, ze niektory bude ok.

ok dik, ja jsem teda nemel problemy se stabilitou, ale s tim ze jsem mel 10x mensi prenosovou rychlost...

Odpojenie nemusis ani postrehnut, pretoze Reconnect trva max 300ms (ak sa podari na prvy raz), ale castokrat je to menej ako 100ms. Takto kratky cas nestaci na reakciu zobrazenia informacie, ze sa nieco udialo. Maximalne to najdes v logu. Vacsi pocet Beaconov sposobuje tiez, ze stanice v dosahu si odlozia vysielanie paketu o nejaky ten cas na neskor co moze byt dobre pre tvoju siet, ktora v tom case moze preniest paket z routra do pocitaca.

Zajímavé, díky za info