» Poradna » Notebooky

Záruka notebooku na opravovaný díl

Dobrý den,V roce 2017 jsem si zakoupil notebook značky Acer, před koncem záruky mi odešlo vše co mohlo, hlavní deska, baterie, pevný disk, ventilátory. (Reklamace byla úspěšně provedena a vše bylo opraveno - výměnou za nové komponenty)Ale po 4 měsících se znovu pokazil nový ventilátor, notebook už ale není v záruce.Běží na ten samostatný komponent (nový ventilátor) nová záruka 2 roky ?Nebo je praxe taková, že si ventilátor a opravu zaplatím, protože už notebook není v záruce. Ale když by se znovu pokazil i tento ventilátor tak na ten už běží záruka 2 roky (protože jsem si ho koupil jako by samostatně) a jak by to bylo s cenou za opravu ?Děkuji za pomoc

Odpovědi na otázku

imho zaruka pokracuje predlzena o dobu ked to bolo v servise. Pri pozarucnej oprave mas vacsinou pol roka. Nabuduce vies aky notebook nemas kupit, ja to uz hovorim 15 rokov :)

a keby aj bola zaruka na vrtulu 2 roky, tak aj tak musis znova zaplatit robotu = vymenu tej vrtule. To je vacsinou viac ako cena vrtule.

Známý měl kdysi problémy s autem. Něco s výfukem. Už si nepamatuji, jestli za ty dva roky stihl prorezivět, nebo o co tam šlo, ale prostě mu ten výfuk vyměnili. Jenomže s tím vyměněným výfukem se to opakovalo a to několikrát za sebou. On měl snad 8 roku staré auto a furt jezdil měnit výfuk zdarma na záruku, protože to nikdy nevydrželo ani ty dva roky. Kdysi to bylo, jak se ptá tazatel.Nevím ale jak je to nyní, protože tahle výfuk story je ještě z doby, než začal platit "nový" občanský zákoník.

a preto HP minimalne pri tlaciarnach dodava po zarucnej oprave novy kus ale nevola s to novy kus ale "cojaviem ako" a v pravnictine to znamena ze nemusia dat novu zaruku 24mes ale pokracuju v tej starej

Kladu si otázku, co se může pokazit na ventilátorku, k tomu ještě za 4 měsíce...Jediné, co se může teoreticky pokazit je kluzné ložisko, které je ale prakticky nezničitelné - i notebooky 25 let staré bez jakékoli údržby mají stále původní větráček...

Ne, v záruce nic nemáš, jelikož jsi ten nový díl neplatil. Pouze se ti prodloužila záruka o dobu, jakou trvala oprava. Záruku na vyměněné díly bys měl jen v případě, že by sis tu předchozí opravu vč. dílů platil sám.

Doplnim, ze i pokial by si dany ventilator s opravou bol zaplatil sam, tak na ventilator nemas 2 rocnu zaruku, na nahradny diel mas tusim 6 mesiacov.

Jj, je to tak.

Jak bylo uvedeno záruka se ti prodlužuje jen o dobu co byl NTB v servise. Ale pokud je to závada po tak krátké době, možná se s nimi bude dát domluvit. Např že ti NTB opraví se slevou apod.... Případně to zkus řešit přes prodejce. Pokud je to velký prodejce a ty si jeho dlouholetý dobrý zákazník tak by ti mohl slevu opravu domluvit... A kdoví jestli fakt závada ve ventilátoru , je možný že tam bude nějaká prkotina např. špatný kontakt na konektoru apod...

Jj, je divné, že by ventilátor odešel tak rychle. A taky když vidím ten soupis závad, co tam měl, tak je otázka, jak s tím notebookem zachází, protože to není úplně normální, aby se toho pokazilo tolik.

šrot zboží od šrot výrobce

Tak je pravda, že Acer není zrovna synonymem kvality Ale při slušném zacházení není důvod, aby se rozpadl. Já mám od Aceru laciný netbok Aspire One asi 5 let starý, není rozpadlý, všechno funguje a na původní baterii vydrží několik hodin.

Dřív měl strašný problémy s panty(cca 15 let zpět) hodně se lámaly a k tomu ještě mizerný servis. Servis i panty vylepšil a je to podstatně lepší ,ale špatná pověst se ho ikdyž už teď nezaslouženě drží dál...

Proč by měl být na zcela nový díl, který si zaplatí pouze 6 mesíců záruka ?To je lepší si ten ventilátor koupit někde bokem, máš na to dva roky záruku a pak to s tím novým ventilátorem hodit do toho servisu ne ?

Ako tu uz pisal Jack, vidim to na hovadzke zaobchadzanie a miesto zaruky, jednu vychovnu, ze sa mu hlava zatoci. Notebook casto pouzivany na stehnach, alebo inom makom povrchu > zapchate nasavacie otvory a tym padom ventilator ide na zvysenych otackach. Pri takomto pouzivani sa este rychlejsie zanesie rebrovanie chladenia oderkami z latky.

" před koncem záruky mi odešlo vše co mohlo, hlavní deska, baterie, pevný disk, ventilátory"no tak tohle se mi ještě nikdy nestalo a pochybuju že to všechno odešlo najednou "samo"...Acer byl před 10ti lety problémová značka, ale v roce 2017 už to bylo pryč a modely z téhle doby jsou stejně kvalitní/poruchové jako jiné značky (např. Dell má poslední dobou závad víc než Acer).Jinak obvykle je prostě záruka do konce záruky, tedy 2 roky i když ti to opraví den před koncem.