» Poradna » Ostatní

Zarovnání kazet v tiskárně

Zdravím, vyskytl se menší problém.. po zakoupení nové barvy do tiskárny HP Deskjet 2050 to tiskne tak šikmo, nabídlo mi to zarovnání kazet, ale.. problém je v tom, že mi to nechce zarovnat, protože mám jenom černou barvu, takže když se vytiskne ten zarovnávací list, tak tam něco chybí, to barevné.. Nějak nad tím přemýšlím, ale nic

Odpovědi na otázku

šlaufváha by nepomohla?

U tiskáren HP, kde byly 2 - 3 kazety (černá, barevná / foto šedá, foto) dělal já tak, že jsem si list s kalibrací nechával. 1. Vyjel dokument kalibrace, s kompletní sadou značek.2. Když jsem měnil všechny kazety, tak jsem si ho klidně vyjel znova.3. Když tiskárna dosluhovala a já ji už používal pouze na dokumenty - černá, tak jsem tam nechal "vybité" 2 další zásobníky, kalibraci jsem nechal proběhnout, vytiskli se pouze černé / šedé znaky, a kontrolu zpět na skener jsem vložil původní kompletní dokument! NESELHALO TO NIKDY, a vždy se tisklo černě přesně.

y - i, už o tom mluvím jako o živých věcech, omlouvám se.

Já taky tiskl tu stránku někdy před 3 lety, už ji asi ani nemám, zkoušel jsem tam dávat jenom tu černou, ale vyjela chyba.. Právě že na PC mi ukazuje, že trocha barvy tam ještě je, ale na tiskárně svítí, že tam nic není.. Zkoušel jsem návody na netu a nic

Nelze, skener si musí "osahat" dané body. Jedinou možnost vidím v plném osazení a tentokrát ji nezahodit. Důvod je ten, že pravděpodobně nemusí být při daných kazetách, ale musí být z dané tiskárny, aby tisk seděl.

vkládám totéž, v black

na 2050 by mělo stačit mít tam obě, ač color bez barvy.

Ale ano stačí, ale po vložení černé musí proběhnout kalibrace, a když ne - netiskneš. Že, není třeba, je irelevantní z pohledu uživatele. Mně, ta má (foto) také kalibrovat nepotřebovala (pouze při černé), ale bez toho prostě netiskla.

Pokud tiskneš jenom černě, nemáš v podstatě co zarovnávat. Zarovnání tiskových hlav slouží především k tomu, aby docházelo ke správnému soutisku barevných a černé hlavy.

Problém je, že tyto tiskárny tě bez něho k tisku nepustí.