Žárovka a batrie

Dobrý večír, potřeboval bych vědět jakou žárovku mám zapojit k ploché baterce 4,5V, našel jsem na půdě žárovky 3,5V, 3,8V, 2,5V a 6,3V a žádnou na 4,5Vattů jsem nenašel, vím že jsou tady odborníci co vědí uplně všechno, jako například ms, Pozitron, Justin_B a další ale tato otázka by nemusela být mířená jen na ty největší kapacity tady na poradně, děkuji, Honza.Jo a ještě jedna věc, tu baterii 4,5V jsem našel v rohu u vosího hnízda na půdě a má rok výroby 1984, změřil jsem jí Ohmetrem a má 6A, bude ještě s tou žárovkou svítit?Děkuji ještě jednou, H.

Odpovědi na otázku

co znamená to Háčko?

HOVNO

Hacko ako heroin, teraz uz vies na com fici.

Můžeš zkusit všechny dohromady, ale paralelně, ať se ti netříští napětí.

3,5V, 3,8V se dávaly běžně.Vyšší jen žhnou a nesvítí.U 2,5 si asi jen blýskneš.Co blbneš v dnešní době LED světýlek?

Správná odpověď.

"4,5Vattů" teba je tu skoda, kandidata na nobelovu cenu.

Lepsie je "změřil jsem jí Ohmetrem a má 6A"Vsak si robi puculu.

Jan je Hans nebo-li Honza.Vyzkoušej zda by mohla svítit jazykem na plíšky + - , tedy součastně. Podle toho poznáš zda by jsi mohl použít i 2,5 V, nebo jen 3,5 a 3.8 V. Je dost možné že pokud byla baterie u funkčního vosího hnízda, že nažhaví trochu žárovku. Šla by pak event dobít v motocyklu staršího typu. Jezdil jsem na 2 ploché a ty se dobíjely

Jo a zapoměl jsem dodat zOnde :-