» Poradna » Web a internet

Zařízení na vysílání Wifi

Ahoj,Chci se zeptat, jak se jmenuje zařízení, které příjímá wifi a rozesílá ji po celém domě.Máme se sousedy společný internet s tím že oni ho přijímají od dodavatele a mi ho přijímáme od sousedů. Chceme si tady zvětšit po domě signál, takže hledáme zařízení, které by přijímalo wifi od sousedů a rozesílal by ho po našem domě. Jak se toto zařízení nazývá, případně jestli by jste mi prosím mohli nějaké do 1000 doporučit. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Honem rychle na to zapomeň..

To je nejblbější možná cesta. Tím akorát doprasíš internet sousedovi a u vás to bude ještě horší. Takto se to opravdu nedělá.

No a jak se to teda nazývá? Já už jsem rozhodlý.

Nedáš si říct, to je tvoje chyba že nechceš slyšet lepší řešení. "Chci létat do práce letadlem, je v sousedním městě 20km od domova. Jaké letadlo je na to nejlepší?"..."Na to není letadlo vhodné"..."Tak jaké letadlo, já už jsem rozhodlý"...asi tak.No a předně popiš vaši situaci trošku podrobněji. Jeden jediný ze sousedů má od poskytovatele internet a "přeposílá" ho všem ostatním v domě pomocí WiFi? Jak rozlehlý je to dům, kolik pater...? Je to vůbec jen jeden dům (bytový)? Ona WiFi je tak trochu alchymie, může vadit jedna zeď, ale nemusí vadit 2-3 zdi atd., záleží na konkrétní stavbě, umístění WiFi AP/WiFi routeru...

Nejlépe bude, když se zeptáš souseda na jeho poskytovatele internetu a on (poskytovatel) ti to zařízení dodá i zapojí tak, aby nedošlo ke kolizi IP adres a kanálů. Jinak to potom taky nemusí jít nikomu a budeš se zase ptát proč ti nejde internet. Druhá věc je na černo připojení (krádež) a to ten poskytovatel může jednoduše zjistit. Pokuta a zrušení sousedovi přípojky je jenom jedna z možností. Tak zvaž svoje rozhodnutí.

Přesně tak. "Já už jsem rozhodlý a je mi jedno že to bude na pi..ču".

To ses ale rozhodl blbě a bude tě proklínat soused i členové tvé domácnosti. To není řešení na dlouhodobý provoz. Jediné korektní řešení je, natáhnout kabelů z jeho routeru a domů si dát malý router, tečka.

To je jedno, neumí to česky psát a ten dementní smajlík na konci jen naznačuje, že se nudí.

Optimální by bylo natáhnout od souseda k tobě kabel. Pokud se nejedná o řadovou zástavbu nebo něco na ten způsob, byl by to asi problémPokud chceš přijímat internet z vedlejšího domu přes wifi, potřebuješ dvě zařízení, jedno na příjem (optimálně se směrovou anténou), umístěné někde na vnější zdi nebo za oknem vašeho domu a wifi-router se všesměrovou anténou na šíření internetu po vašem (rodinném?) domě, umístěný někde uprostřed domu. V takovém případě samozřejmě zapomeň na limit 1000Kč.

NAjjednoduchsie by bolo kupit si do bytovky vlastne pripojenie internetu a vlastny wifi router.To sa do 1000 v pohode zmestis, ale budes/budete musiet akzdy mesiac cca 500 platit.

Ceny jsou už od 100 Kč měsíčně podle rychlosti a druhu připojení..... (to nejlevnější je dobré max. na e-maily, trochu prohlížet internet - nic víc.

neviem ako v CR.Ale na Slovensku stoji Internet cca 15 eur plus zavedenie takez je to tych skroro 20.Su aj lacnejsie ale to na dnesny inetrenet (zlozity s cookeis, js atd.) uz tak celkom ani nestaci.Viem co chcete povedat a mozno mate aj pravdu ak su tam len 3 - 4 susedia dochodcovia tak im staci ja 5 mbit ale nesmu naraz... to tam potom horzi ze sa pobiju.

A este ti dochdocovia chcu skypovat s detmi v cudzine albo najcastejsie v tom istom meste Takze tych 20 mbit pride ak dobry poziadavok pre 4 roch

Nieje problem ti povedat ako sa to vola, problem je, ci to bude fungovat u teba tak ako si predstavujes. To ti bohuzial nikto zodpovedne nepovie a to dokonca ani vyrobca, ktory to vyraba.

wifi repeater

Zhrniem to:1. natiahni kábel2. ak chceš wifi doma, buď kábel strč ho do routera - ale detaily si radšej naštuduj http://it.cestuji.info/slaby-wifi-signal.php alebo repeater, ale málokto je za také riešenie2. kup si lepší wifi USB dongle so smerovou antenou3. nech dá sused router na okno4. svoj router prepni na klient mode a z neho káblom do PC5. zriaď si vlastný net

Váš postup nedoporučuji, ale když jste pro to pevně rozhodnut, tak já bych to řešil dvojicí zařízení. Jedno v režimu Client, které umístíte co nejblíže k sousedům, aby to chytalo co nejlepší signál. Druhé zařízení v režimu AP (Access Point), které umístíš cca do středu bytu. A mezi nimi natáhnout kabel.Vzal bych asi toto: https://www.i4wifi.cz/MikroTik-RouterBoardy/S-k... nebo toto: https://www.i4wifi.cz/MikroTik-RouterBoardy/S-k... Sice se do té tisícovky nevejdeš, ale zas to nebude nijak extrémně více a do 1500 se vejdeš.

To je sice dobrý nápad, ale mě se zdá, že ten signál od sousedů krade, nikoliv má koupený...

Signál se zvětší zvýšením výkonu.