» Poradna » Mobily

Zařízení na Videa

Dobrý den.Mám prosbu už Googlím půl roku, ale stále se nemůžu najít dostatečně uspokojující informaci k rozhodnutí :)Mno dělám různá videa za pomocí dronů, ale potřebuji něco ze země.Zvažuji DJI OSMO, ale to je spíše akční outdoor.Tak se ptám na nějakou zrcadlovku Musí být 4K aby zapadlo na videa.Rád bych nějaký Canon nebo Nikon, ale může být i něco jiného co neznám třeba. Cena cca do 30tis nejlépe už i s externím stabilizátorem.Při výběrů nevím co pořádně sledovat :(Kdyžtak linky a nějaké zkušenosti, budu si dělat Compare.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Chtít od DSLR do 30ti tisíc od Canonu nebo Nikonu, která zvládne natáčet ve 4K by bylo celkem pěkné. :DCanon má zatím se 4K videozáznamem jenom - Canon 5D Mark IV a profesionální 1D X Mark II.Nikon jich má více. Například tuto: https://www.megapixel.cz/nikon-d7500-teloDále dobrou koupí mohou být bezzrcadlovky se 4K od Sony, třeba tato: https://www.megapixel.cz/sony-alpha-a6300-teloOsobně si myslím, že dnes se ještě stále tolik lidí na videa ve 4K nedívá a není tolik nutné mít foťák, který zvládne 4K videozáznam.Pokud by jste opravdu chtěl 4K kameru, tak můžete uvažovat o videokamerách, například Sony FDR-AX53 nebo GOPRO 5. Lepší než gopro by však byl vámi zmíněný DJI Osmo.Při výběru je třeba dobré si i najít nějaká testovací videa na YouTube, sice tam díky kompresi neuvidíte plnou kvalitu videa, ale můžete si udělat obraz o tom, jak vypadá.