» Poradna » Windows (a jiné OS)

Zapomenuté heslo

Ahoj lidi. Koukal jsem, že je tady docela dost dotazů na odemknuti zapomenuteho hesla a zároveň s tím spousta toxicity. Toto je seriózní dotaz, opravdu jsem notebook neukradl.Obracim se tady na Vás se žádostí jak odemknout počítač/zapomenuté heslo. Asi rok dozadu jsem ho poslal skrze kamaráda k jednomu ajtakovi na preinstalaci. Notas má už 8 let a nejede tak jak dřív, tak mi preinstalace přišla ještě s obnovou nějakých dílů jako dobrej nápad. Bohužel jsem na něj tak nějak zapomněl, pořídil si novej a pěknou chvili ležel u něj v garáži. Nedávno se mi zase dostal do rukou a zjistil jsem, že nemám ponětí jaké jsem měl heslo. OS jsou Windows 7 Home Premium. Diky, Kuba

Odpovědi na otázku

Důležité je, co je to za heslo. Pokud jen k Windows, tak jednoduše zadej do Google "zjištění hesla Windows 7"

Kdysi jsem návod dal na ulozto.cz, stačí stáhnout a wordový soubor otevřít:https://ulozto.cz/!KviUrEzqwS2w/zapomenute-heslo-do-windows-docPotřebuješ mít instalační disk použitého operačního souboru a projít celou popsanou proceduru.

Kratsi verze: https://youtu.be/c-K00ze1mMQcopy /y c:\windows\system32\cmd.exe c:\windows\system32\utilman.exenet user username password

Tohle jsem testoval ve Win 10 a překvapivě to nebylo vůbec použitelné.. Defender považoval utilman.exe(jako cmd) jako vir a zablokoval jeho spuštění ..

Ak OS kontroluje prinajmenšom veľkosť súboru utilman.exe, premenovaní cmd.exe na utilman.exe Ti nijako nepomôže. Prekvapuje ma, že túto ochranu nedali už dávno. Ale HBCD/DLC to istí

Příběhů (i "dojemných") spousta....kde je realita, nikdo neví, toxicita (alespoň u mne) zůstává. Google má dovolenou? P.S. Shodou okolností jsem včera dělal, ale u známého..... "celkový čas práce" - 10 min.

Heh, to se jako nemůžu zeptat lidí, kteří o tom něco vi a poradí mi možná i líp než kdejakej článek na Googlu? A naprosto chápu, že mi neveris. Taky bych podobnymu dotazu nějak extra nevěřil...

Sám jsi již v dotazu predikoval, že asi "narazíš". Chápu tvůj problém, kdyby se to týkalo jiné věci, tak pokud bych věděl, poradím, ale uvědom si, že poradna je veřejná a na některé dotazy - témata (toto je 1 z nich) se odpovědi s velkou pravděpodobností nedočkáš. Protože by se tím "usnadnila práce" i těm, kteří nikdy nebyli a nejsou skutečnými vlastníky pc,notebooku. A takovým (byť to třeba není tvůj případ), zde určitě nikdo nechce pomáhat. To je ten hlavní důvod.

Už sťahuješ HBCD?

HBCD je starej šmejd.. ..zastaralé sw nástrojů všeho druhu..

Tak DLC

Windows => HBCD, príp. DLC a v ňom linux app na reset heslaBIOS => vytiahni batériu a snáď to pomôže. Ak nie, do tak starého NB sa neoplatí vrážať peniaze na reset cez firmu

Nejjednodušší reset hesla je varianta použití Lazesoft free verze http://www.lazesoft.com/forgot-windows-admin-user... Stáhneš, rozjedeš a hodíš na flešku.. Fleškou nabootuješ a na pár kliknutí máš reset hesla hotový.. následně restart a vstup do systému bez hesla..

Najlepšie je mať 1 flash len na DLC. Je tam xy SW na kadečo. Od resetu hesla cez test povrchu HDD a DOS app na zistenie komponetov po funkčný nový OS na net na novom PC, ale aj starší OS na nejaké staré C2D s 2 GB RAM (aj keď ten maxton 2 GB RAM zožerie za chvíľku - chcem to skôr Pale moon). Dokonca obsahuje aj to, čo by nemalo (nelegálny SW)

Stáhni si z internetu "Microsoft Diagnostics and Recovery Toolset" zkráceně "MS DART" pro Windows 7, ten nabootuješ a potom použiješ nástroj "locksmith" kde vybereš uživatelský účet kterému nastavíš nové heslo. Ten nástroj bohužel není zdarma ale s trochou snahy se ke stažení dohledat dá.

Po reinstalu už je celkem jedno jaké heslo jsi tam měl předtím...to nové ti musí říct ten tvůj "ajťák"