» Poradna » Web a internet

Zapomenuté heslo na seznamu

AhojMám "menší" problém. Snažím se přihlásit se do svého emailu, ale nějak to nejde. Zkoušel jsem zadat všechny kombinace svého hesla, ale pořád to nefunguje. Poté jsem zkoušel zadat ve formuláři pro ztrátu hesla kontrolní otázky, datum narození ap. ale pořád a pořád nic. Záchranný telefon/email jsem tam nastaveny neměl. Vůbec mě nenapadá kromě brute forceru co mám dělat. Heslo je tam celkem jednoduché, ale neumím ho nastavit správně; nejhorší je zde IP a Port.. Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

IP a port? Na ty se vykašli, napřed si přes webmail rozjeď heslo a teprve pak se zabývej nastavováním poštovního klienta, nápovědu najdeš třeba zde: http://napoveda.seznam.cz/cz/email/imap-pop3-smtp/

Možná myslel nastavení toho nástroje pro brute force, o kterém píše. Ty logicky umožňují skrýt uživatelovu IP. Nevím jak Seznam, ale emailové servery se brute force obvykle dokáží efektivně bránit.

IP a Port s heslem webmailu nijak nesouvisí.

Kontaktuj podporu Seznam.cz, jinou možnost stejně nemáš.

Asi je to nejlepší nápad.. :) Ale i tak.. co jim mám říct? Jen že tam mám pár emailů od mojangu?

To už záleží na nich a na tom, jaké údaje jsi tam měl uvedeny při registraci, jako třeba datum narození, apod.

TEĎ pokud to hleslo neuhodneš, tak si musíš založit novou emailovou a řešit víc to, co to bude znamenat. Chybu jsi udělal už předtím a zdaleka ne jen tím, že jsi zapomněl heslo, ale i špatně nastaveným obnovováním hesla a nevyplněným telefoniím číslem. V prohlížeči jsi heslo náhodou neměl uložené a nenašel by jsi ho na staré záloze, na jiném tvém PC nebo někde jinde, kde jsi ještě nehledal? Podpora Seznamu je poslední šance, ale počítám s tím, že ti poradí to, co jsi už zkoušel - požádat o nové heslo (a vyplnit udaje, které nevíš). Nic jiného nemohou, protože nesmí heslo zdělit komukoli bez ověření. Buď jsi nevyplnil správně ani datum narození nebo jsi vyplnil špatně kontrolní otázku. Což je mimochodem dobře v jistém smyslu. Uhodnout (nebo znát) třeba jméno tvého dědečka nebo oblíbený film není tak těžké, proto doporučuji schválně mít vyplněné něco jiného, ale musíš si to pamatovat. Taky ti takhle mohl někdo účet ukradnout, protože Seznam heslo odesílá i na neověřené emaily, když odpovíš správně na kontrolní otázky.

a jsi si si jist že nepíšeš jméno@seznam.com ?

Samozřejmě, snažil jsem se to heslo kolem hodiny prolomit..

Zapomeň na brute force, tím už se dnes do žádné trochu solidnější služby nedostaneš. Po pár neúspěšných pokusech ten účet dočasně bloknou a je jedno, jestli to budeš zkoušet z jedné nebo tisíců IP adres. Prostě si buď musíš vzpomenout nebo zkusit podporu seznamu, ale upřímně, pokud nejsi schopen poskytnout nějaké ověřitelné údaje, že schránka je tvoje, tak s odemčením vůbec nepočítej. Seznam si už dává velký pozor a než by nedůsledností poskytl přístup do cizí schránky podvodníkovi, tak raději neposkytne přístup ani skutečnému majiteli schránky.

Možná to heslo zůstalo uloženo ve webovém prohlížeči, ve kterém jsi se na webové stránky s poštu někdy přihlašoval?Nebo zkusit zadat všechna možná hesla, která používáš u jiných služeb. Třeba budou stejné nebo podobné?

Bohužel nezůstslo.. :/

V tom případě na to zapomeň a založ si novou schránku.

Problém je, že má hodnotu asi 500 kč.. :/

To je ale tvůj problém. Na (ne)vyřešitelnost problému to nemá žádný vliv. Ani kdyby měl hodnotu 1 milion, ti nijak nepomůže v řešení. Pokud nemáš heslo ani zadané obnovovací údaje, tak je to prostě konec a tečka. Čím dřív se s tím smíříš, tím dřív budeš v pohodě. Ostatně kdybys ten čas strávený psaním do poradny věnoval užitečné práci, mohls už těch 500 mít dávno vyděláno Nech to plavat, v životě přijdeš o peníze ještě mockrát a pravděpodobně i o mnohem víc

Někdy je chyba při přihlašování způsobena tím, že se omylem zadává špatná koncovka emailu (např. místo ...@email.cz se zadá ...@post.cz apod. )

Tím to není :/ Ale díky za radu :)

to už i tady nejeden trval na tom, že adresa byla stopro ok, jen heslo nevěděl a uvedl zde např priezvisko@gmail.sk či .cz

aneb "když jsem blbej, tak si píšu" máš mít doma sešitek, kde budeš mít napsaný služby a hesla ke všemu... pak by se ti nic takovýho nestalo a to neni žádná ostuda, lidská paměť je nejméně spolehlivé médium, takže hesla se vyplatí mít napsaná černý na bílým...