» Poradna » Programy

Zapomenuté heslo do win 7,šifrováný HDD(true cryp)

Ahoj mám problém zapomněl jsem heslo do Win 7,problem je ze disk zašifrovaný přes true crypt(heslo zadavam hned před bootování systému). Mám na Pc ještě jeden systém přes který jsem se k zašifrovanému disku připojil a data na něm vidím. Jde nějak přes druhý okna zrušit heslo? nebo jak jinak zrušit heslo do systému. díky za rady

Odpovědi na otázku

Položte si otázku pokud by to bylo tak jednoduché přeš by to vůbec existovalo.

Položte si otázku,proč sem přispíváte když nemáte žádnou radu...

Bez hesla ani ranu. Pokud si nevzpomenes na heslo, tak ten disk muzes leda tak zformatovat. K datum se nedostanes. Mno mozna kdyby jsi mel nejaky superpocitac ktery je umisten na prednich prickach top500 a k tomu nekolik desitek (mozna az set) let, tak by jsi to sifrovani prolomil.

jenze jestli sem to spravne pochopil, on nezapomel heslo ke TrueCrypt, nybrz heslo pro Windows7...

on ale evidentně heslo do truecryptu ví ale neví do windows. to se dá vyřešit třeba windows live cd s truecryptem a nějakým nástrojem na hacknutí účtu ve windows.

Heslo na truecrypt znáš a to je hlavní. Navrhnul bych odstranit truecrypt (dešifrovat disk z "jiných oken" nebo záchranného disku truecrypt? - tolik ho neznám). Heslo do windows bez bitlockeru bez problémů odstraní spousta programů, třeba ERD Commander.

taky mě to napadlo ale je to disk 1TB ...jen zašifovat to trvalo kolem 11 hodin

tak sem to udelal pres live CD ubuntu, spustil ubuntu->stahl a nainstaloval truecrypt->pripojil zasifrovany disk->nasel a zmenil nazev souborů (magnify.exe na magnify-old.exe) a (cdm.exe na magnify.exe)->restartoval kompa nechal nabehnout prihlasovaci obrazovku win7 a spustil lupu(nabehl prikazovy radek)-> zadal jsem prikaz: NET USERS "nazev uctu" ahoj -> nove heslo ahoj
problem vyrešen díky za rady
-jen by mě zajímalo, jak by šly změnit názvy souboru ve Win7? abych nemusel bootovat ubuntu

Skoro každé Live CD pro Windows (např. Ultimate Boot CD for Windows) na to má nástroje, které umí vyresetovat heslo. Zbytek je v principu stejný jako na tom Ubuntu.

mas pravdu. Ja osobne pouzivam systemrescuecd, casteji vychazi nova verze. Obsahuje take truecrypt (jestli se nemylim, ultimatebootcd jej nema)...

Exot, který zašifruje celý drive (1 TB!), evidentně od něj nemá zálohu a navíc si nepamatuje heslo do vlastního OS, je klasický případ dnešních ňoumů. A že jich tady je.

jasný odborníku... wifi kanály, hroznej problém