» Poradna » Programy

Zapomenutá hra

Zdravím, už věčnost hledám hru co sem hrál jako dítě odhaduju kolem +/- roku 1998 ale už tehdy to byla asi starší hra. Skoro nic si z ní nepamatuju. Jednalo se o starý rpg, kde ses pohyboval, po políčkách na mapě krajinou a náhodně vás napadali potvory. Boj a vlastně i ten pohyb po mapě připomínal starý pokemony. Prostě vás někdo napadl změnila se obrazovka kde si viděl protivníka a volil si co uděláš. Jediný co vím , je že tam bylo město ve kterým se dalo za goldy léčit a ty goldy právě padali z těch příšer. Nejvíc goldů pak padalo z mnichů který vás napadali kolem toho města, takže když se člověk pohyboval náhodně po té čtverečkové mapě kolem města tak měl největší šanci je potkat. Vím že je to na houby popis ale fakt nevím už jak ji najít a třeba na to haluz někdo narazí kdo to hrál.

Odpovědi na otázku

Tady si to projdi a treba ji najdes podle screenu:https://archive.org/details/softwarelibrary_m...

Asi by se odpovídalo líp, kdyby otázka byla česky.

To by mohlo být také Rogue. Hrálo se to na systemu DOS

To by mohlo být game Rogue. Hrálo se to na systemu DOS