» Poradna » Web a internet

Zapojeny kabel od anteny do LAN misto WAN

dobry dented sem si nahodou vsimnul ze rodice maji zapojeny lan kabel od poskytovatel do LAN misto WAN. prijde mi to jako blbost ale vlastne nvm jaky je mezitim rozdil... internet jim jde normalne.

Odpovědi na otázku

"zapojeny kabel od anteny do LAN misto WAN"Kabel od anteny je koax, ten do LAN/WAN nepripojis.Takze ta "antena" neni hola antena, ale je to AP-cko, alebo AP+router.Ked je to AP+router, tak je to v pohode.2x routrovat pakety j jednej domacej sieti je nezmysel.Napis (ked sa da) ake zariadenie je ta tzv. "antena"

Tak se v tom hlavne nestoruej, kdyz tomu nerozumis....Oddeleni siti dela uz ta "antena" neboli klientska jednotka (CPE), krabicka co maji tvoji rodice doma uz funguje jen jako switch (pro kabelove pripojeni) a jako wifi pristupovy bod.

Funguje jim to? Tak se v tom nevrtej!

kabel LAN co je z vysilace na strese jde do routeru.... a misto toho aby sel do WAN tak jde do jednoho ze 4 konektoru kam se bezne zapojuji pc pres lan kabel... to znamena ze ted muzu pripojit pres lankabel 3 pocitace protoze jeden zabira ten kabel ktery jde ze strechy do routeru.....

1) ten přístroj na střeše není anténa ani vysílač, je to WiFi klient ( venkovním provedení s integrovanou anténou.2) ten přístroj na střeše obsahuje současně i router, takže je zbytečné za něj připojovat ještě druhý dole. Tím že je vstup přiveden do LAN a ne WAN se vynechá funkce routeru, která by zbytečně zvyšovala ping a snížovala rychlost a spodní přístroj v tomto zapojení funguje jako switch a WiFi AP, což stačí.3) nešťourej do toho, když nevíš která bije.

Jeste dodam malo vecnou. Pokud to tazateli vadi a chce to mit ve wan, aby moh 4 lany zapojit, staci zavolat poskytovateli at to zarizeni prepne do rezimu bridge. Pak se to bude chovat jako most a ty muzes vyuzit wan jako vstup a 4 lany pro net.Ale pokud nepotrebujete 4 lany a funguje to, nedelej s tim nic.

Ked Ti tri LAN porty nestacia, kup za 2 - 3 stovky switch a mas to vyriesene.Hore pises:"ze rodice maji zapojeny lan kabel", to naozaj rodicia potrebuju pripojit 4 PC na LAN + x zariadeni na Wifi (kolko mas rodicov? desat?)