Zapojení zdroje

Dobrý den,poraďte mi prosím jak zapojit zdroj, když napájení CPU potřebuje 2 x 8 pin, ale zdroj má jen 1 x 8 pin. Třeba nové desky Asus mají na napájení procesoru dva osmipinové konektory, ale starší zdroje mají jen jeden osmipin.Existuje nějaká redukce nebo jak se to řeší?Díky.

Odpovědi na otázku

riesi sa to tak, ze zapojis len 1x8pin alebo si kupis novy zdroj. Zamna je spravne b)

A jako obvykle ses nenamáhal napsat nějaké informace! Například, jaké "jméno" a typ je napsán na štítku elektrického stroje a do jaké KONKRÉTNÍ desky to chceš cpát. Pokud je to jen pokec, pak je to irelevantní a zbytečné vlákno.Nezapomeň na napájení vodní kraviny a hlavně LGBT světýlek a blikající hordy ventilátorů, které ze skříně mají udělat létající dron. To je to nejdůležitější

Deska by byla https://rog.asus.com/motherboards/rog-strix/ro...

Zdroj jsem chtěl jen na zprovoznění a otestování nového PC po sestavení z Bazoše než vymontuju z definitivního PC Asus Rog Thor 850p.

hovor tomu co seno zere, ze si kupil 550€ dosku na ryzen7000, ktory je v predaji 2 tyzdne aj s cestou na bazosi.

Z Bazoše jen zdroj, desku ne. Nikdy jsem neřekl, že jsem koupil desku na Bazoši.

A když tam připojíš zdroj jen na ten jeden 8pin tak to nefunguje? Nebo proč to řešíš. Já mám starší Asus desku s CPU 8pin a 4pin, zapojený mám jen ten 8pin a vše mi funguje. Vím že jsem to tenkrát taky zjišťoval a našel jsem někde schéma zapojení a oba konektory u mé desky byly připojený na stejný "drát" na desce a napájelo to všechno stejně. Tedy bylo jedno kam se to připojilo. Nejspíš to bude stejné i u tvé desky.Power Limit na tom 8pin cpu konektoru je 336W, takže ikdyž použiješ Ryzen 9 7950X se 170W TDP tak jsi stále v limitu a dráty nebo konektor se ti neroztaví.

Zatím se jen ptám a zjišťuju si informace, čtu. Chci si přes zimu složit počítač na AM5 a DDR5 s tím, že ze současnýho tam dám zdroj Asus Rog Thor 850p, ale až bude hotový - do té doby pojedu na starým počítači. Nový budu postupně skládat a zkoušet a na to potřebuju druhý zdroj. Blbec jsem prodal Corsair R650 a teď sháním něco za pár kaček na zkoušení. A zarazilo mně, že nový desky Asus mají na napájení procesoru dva osmipiny a starý zdroje mají jen jeden kabel - proto jsem chtěl vědět jestli to může fungovat. Zatěžovat ho nijak moc nebudu - v první fázi pojedu na integrovaný grafický jádro AMD Ryzen 7 7700X a grafiku dám až potom na hotovo s definitivním zdrojem, takže si říkám, že něco z Bazoše s 500 watty by mohlo otestování stačit.

V manuálu desky vlastně Asus ani nepíše, že se jedná o napájení CPU, ale napájení desky. Mají napájení desky čtyřiadvacetipin a dvakrát osmipin. Vůbec tomu neříkají napájení procesoru.

Co na tom chceš přes zimu skládat a zkoušet, bože ? I kdybys byl mimořádné nemehlo, tak to máš za dvě hodinky složené, instalace systému, dobře, nemehlo, hodina, přeliju data a jedu, ne ? Další blázen ...

Pomalu, přes zimu, nespěchám, na dlouhý zimní večery. Taky nemám pořád čas, chci si to vyladit, RGB, atd. Prostě si jen tak pobláznit

Ano, už je toho více než dost, trolle!!"...Z Bazoše jen zdroj..." + "...Asus Rog Thor 850p... + https://rog.asus.com/cz/power-supply-units/rog... Nafrcu kupuje zdroj jen momentálně pozapomenutý a ještě na takovém! + Tohle údajně je ten zdroj! + Specifikace jsou "zajímavé"!Jdi se "bavit" někam jinam!

... vyladit, RGB .... bože ... no vždyť jsem to říkal, další blázen ...

Prostě to zapoj. Když to bude fungovat, nic neřeš, když ne, pak teprve pis do for.