Zapojení VGA, hdmi

Dobrý den, když chci propojit monitor s PC tak je pravda že musím propojit buď VGA nebo hdmi do grafické karty nikoliv do základní desky? Když propojím VGA s redukcí aby pasovala do grafické karty, je pravda, že nemusí potom fungovat? Stačí propojit samotné hdmi bez VGA? Děkuji za jakékoliv odpovědi.

Odpovědi na otázku

Pokud máš samostatnou grafickou kartu, pak propojovací kabel zapoj do ní. A stačí jedno propojení, nejlépe přes HDMi (digitální) a už ne přes VGA (analogové).

Monitor připojuješ ke grafice, na které chceš aby běžel. Pokud nechceš, aby jel na slabou integrovanou, logicky ho musíš zapojit do dedikované. Na VGA se vykašli. Je rok 2018 a používáš snad digitální LCD monitor, nikoliv analogový CRT. Pokud tedy jak ta tajná grafika, tak ten tajný monitor umí HDMI, použij HDMI kabel a je ho.

Ano i ne.Je to případ od případu, nelze to říci jednoznačně.1) Pokud máte integovanou grafiku v procesoru (dnes už se na desky nedává), tak zapojením do základní desky docílíte toho, že obraz podává integrovaná grafika. Pokud chcete, aby obraz zpracovávala dedikovaná grafika, která je často silnější, tak to musíte zapojit do ní. 2) Redukce na grafické kartě pro VGA budou fungovat pouze z DVI, a to na kartách, které jsou řady 900 a starší. Případně myslím R9 (u AMD) a starší. Nové generace to neumožňují. VGA se už nepoužívá. Ostatně ani ta redukce by nešla zapojit.VGA je analogové, všechny ostatní připojení už digitální. Je to jako benzín a nafta. Taky když načepujete naftu do benzíňáku, tak to nepojede.

Děkuji za odpověď, a když grafickou kartu propojím s monitorem a když PC zapnu tak když se na monitoru nic nezobrazí, prostě jenom černá obrazovka, tak to znamená že je GK rozbitá nebo je ještě jiná možnost, čím by to mohlo být? (Když monitor zapojím k základní desce, na monitoru mi naběhne BIOS)

A co kdybys byl konečně konkrétní?O jakou HW sestavu jde?O jaký LCD jde?Jakým kabelem to propojuješ?

Možná. Co to je za grafiku, co to je za monitor, jak je to zapojeno? Je docvaknutá? Zapojeno přídavné napájení (byť většinou se objeví alespoň nápis, že to zapojeno není)? Pokud je všechno správně, tak je pravděpodobné, že je ta grafika špatná.

Monitor to je tento: https://www.czc.cz/samsung-s24f350-led-monit... Počítač i monitor je napájen. Monitor je připojený s grafickou kartou kabelem HDMi bez žádné redukce. Vše je správně docvaklé.Grafická karta to je tato: https://www.czc.cz/msi-gtx-960-gaming-2g-2gb... Žádný nápis se nezobrazíHW sestava to je tato:Grafická karta - MSI GTX 960 2GBProcesor - Intel Pentium G4560Základní deska - GIGABYTE B250M-DS3H - Intel B250RAM - Crucial Ballistix Sport LT 4GB DDR4 2400Pevný Disk - HDD WD Blue WD10EZEX, 3,5" SATAIII, 64MB - 1TBZdroj - Corsair CX Series CX550M, 80+ bronze, modular, 550W

zkusil bych to pres vga. uz se mi stalo, ze grafika do hdmi pustila signal az po nacteni ovladacu v OS.

Zkoušel jsem přes VGA, nepomohlo

Přídavné napájení máš v grafice zapojené? https://ctrlv.cz/shots/2018/08/01/bJQz.pngBez toho to fakt nefunguje.

Ano, mám

Tak zkus ještě udělat reset BIOSu a pokud to nepomůže, otestuj grafiku v jiném PC.

Ľudia, vyhoďte už LCD s len VGA vstupom. 1. nemám orlie oči, ale zmenu pri prechode z VGA na DVI som videl aj ja. 2. ako písali iní, novšie GK už VGA nemajú (blbé je, že FM2+ dosky majú niekedy len VGA!). Teda ak nemáš mega giga profi 21" CRT. Niekto z užívateľov na diit sa takého CRT nechce zbaviť