Zapojení ventilátoru mimo PC

Čus, potřeboval bych připojit ventilátor mimo pc je na 12V a vedou z něj dva kabely na plus a mínus zkoušel jsem to na baterce a funguje . Zajímá mě na co vše ho mohu připojit protože zkouším pěstovat rajčátka indoor a potřebuji ho dát na nějaký zdroj a vůbec nevím kam by to šlo .

Odpovědi na otázku

Nebude lepší zapojit to na nějaký starší ATX zdroj, spojit PWR_OK a GND pin v ATX konektoru a můžeš na to zapojit v podstatě cokoliv včetně vodní pumpy. Já si tady takhle větrám Delta větrákem ze serveru

pokud nepotřebuješ regulaci otáček, tak PC větráky můžeš provozovat na normální stejnosměrný zdroj - asi i na autobaterii ale nezkoušel jsem, jen jsme si s tím trochu hráli. Akorát u pěstebního využití je otázka, jaká bude vlhkost proudícího vzduchu a jak to případně větrák bude snášet...

Na to je právě to řešení ideální, může koupit jakýkoliv analog (DC) reulátor a píchnout do molexů

Na takové ventilátorky je ATX zdroj bagr na mravence. Stačí jakýkoli 12V DC zdroj, třeba i jen 1A (12W):https://www.gme.cz/napajeci-adaptery-sitove[665][0]=20792&showFilter=665&page=1#products

No nevím, já mám třeba ten ventilátor 1.3A (pravda fouká na 2 metry), on jich bude potřebovat nepochybně víc + bude muset předělat konektor na tu kulatou samici

taky by se možná mohlo vzít v úvahu, zda krom větráčků chce i nějakou automatickou závlahu na základě měření teploty a vlhkosti, což by krom zmíněných čidel vyžadovalo i nějaký mikrokontroler a relátka...

Jsi zcela přesvědčen, že tam není jiné písmeno? Takový proudový odběr na 12V bych předpokládal u radiálního dmychadla a ne u axiálního ventilátoru.Starý ATX zdroj bude nejspíše se skupinovým řízením a s vlastní spotřebou větší než těch pár ventilátorků k němu připojených. Nehledě na další problémy.https://www.ges.cz/cz/napajeci-adapter-sitov... mu plně dostačí, nebo jakýkoliv zdroj 12V ss. Dokonce i kabelovou zásuvku pro ten zdroj mají i print konektory, smršťovací bužírky, dvojlinku: https://www.ges.cz/cz/kabely/kabely/kabely-p... , atd...Ventilátory se dají řídit PWM dle libosti v závislosti na čidlech čehokoliv: https://www.gme.cz/atmega328p-pu-sdip28-atmel - stačí nahrát bootloader Arduina a může vesele pracovat.https://www.gme.cz/mikroprocesory-picaxe - tohle už bootloader má, další věc pro výuku s odnoží starého dobrého Basicu...Samozřejmě předpokládám schopnost bastlení na aspoň základní úrovni.

Ano, jsem přesvědčen, že je těch 1.3A správný údaj, je to NMB 4715KL-04W-B56 viz https://www.aliexpress.com/item/32751622806.htmlNa ten zdroj z GESu pověsí maximálně tak 3-4 ventilátory (vycházím z NZXT co má odběr 0.3A).Ten mnou zmiňovaný ATX zdroj má výhodu v tom, že nemusí nic pájet, stačí ohnutý kus drátu na zapnutí zdroje, koupit rozdvojky, regulátory a zacvakat do sebe - otázka 5-ti minut. Navíc to pak může opětovně použít.Tvoje řešení je sice sofistikovanější, ale silně pochybuju, že bude takový bastlíř, že Bude kupovat Andruino, senzory, programovat čipy atd. To by se asi neptal jak zapojit 12V ventilátor z PC