Zapojení tiskárny s scsi

Ahojte. Dá se prosím zapojit USB s tiskárnou která má SCSI? Redokcí a podobných věcí jsem našel spoustu. Ale jeden říká že to nefunguje, druhý že v pohodě. Jaký na to máte názor vy? Nebo zkušenosti. SCSI na počítači stopro nemám. Díky za názory.

Odpovědi na otázku

Ozaj existuje prevodník USB - SCSI? To by sa zišlo aj mne. PCI SCSI kartu mám, ale kábel nie. Tlačiareň musí byť riadne stará....

Jo existují, ale jak je to spolehlivé...? Těžko říct.

SCSI přes USB se běžně používá - novější externí disky jsou UAS či jak se to značí. Pokud ta tiskárna je něco kvalitního, tak bych to zkusil.

=> ale jeden říká že to nefunguje, druhý že v pohodě...Dobre, tak pridáme ďaľsí názor aby to bolo ešte viac komplikovanejšie.Redukcia USB-to-SCSI bude použiteľná podľa toho, akú množinu SCSI príkazov podporuje.

Tiskárna určitě nemá SCSI rozhraní, ale paralelní (LPT, Centronics, IEEE 1284)Použitý je konektor Centronics C36, SCSI-1/2 používá podobný konektor ale o 14 pinů větší. Takže hledej "usb to parallel printer adapter". Případně se dělají ethernet print servery na paralelní port, s těmi zkušenost mám a fungují vcelku dobře.https://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_128https://cs.wikipedia.org/wiki/Paraleln%C3%AD_port

Tak to te prekvapim. Docela dost starsich tiskaren vyssi cenove kategorie ma SCSI konektor (vetsinou 50 nebo 68 pin), byt vetsinou byva urcen pro pripojeni externiho disku nebo scanneru.