» Poradna » Ostatní

Zapojeni termostatu

Dobry den,mám dotaz o zapojení termostatu na dvě žárovkyPředem díky

Odpovědi na otázku

Dobrý den, mám odpověď na zapojení termostatu a dvou žárovek. Předem není zač.

Dobrý den,pokud by jste by mi to zaslal tak byl bych rád

Termostat reguluje teplotu a to tím, že spíná či vypíná nějaký tepelný zdroj, nebo naopak chladící zdroj (např. klimatizace). Podle Tvého dotazu tím tepelným zdrojem mají být 2 žárovky. To jako budeš vyhřívat terárium nebo co. Pokud ano, tak pro tento účel ten termostat není moc vhodný.

No tak se nežinýruj a ptej se!

Jestli máš dotaz, tak se tedy konečně zeptej. Z takového plácnutí není vůbec jasné, o čem mluvíš. Termostat a žárovky se obvykle k sobě nezapojují.

Chtěl bych to mít jako líhen na drůbež.A ještě nevím jak zapojit 2 zarovky k sobe

Tak si pozvi zkušeného elektrobastlíře, ať ti to zapojí. Ty jsi evidentně elektřinou nepolíbený, takže ani podle našich rad bys neměl šanci to bezpečně zapojit, protože nejsi ani schopen napsat základní informace. Jaký termostat, jaké žárovky, čím to budeš napájet atd.

Budu tam 2x 35W žárovky a termostat jsem posílal do komentáře a napájet klasicky ze zásuvky

Velice špatné riešenie. Nebezpečné pričom hrozí požiar.Ohrev vajec v uzatvorenej liahni sa robí odporovým drôtom vsunutým v sklenných trubičkách po obvode, ktoré sú uchytené z vnútra z hornej strany dekla liahne. V prostriedku dekla sa umiestni medený spínač plnený liehom typu UFO, ktorý svojou rozťažnosťou zopne/vypne mikro spínač obvodu odporového drôtu na 230V. Odporový drôt podľa dĺžky napájaný priamo zo siete 230V si schrasti cestou netu a gúúgla. Sklené trubičky tiež. Na liaheň s kapacitou cca 80 vajec stačí príkon 50-100W odporovej špirály ak máš riadne tepelne zaizolovaný dekel liahne kvôli úniku infra žiarenia. Násadu vajec je nutné od desiateho dňa 2x denne obracať a mierne 1x denne rosiť pričom je nutné mať pod sitkom s násadou plochú nádobu s čistou vodou kvôli odparovaniu a správnej vlhkosti v uzatvorenom priestore liahne k vývoju plodu. Žiarovky ti vlhkom môžu prdnúť, zoxidovať v závite, usw. a máš násadu sprznenú.

A nechceš to zkusit spíš na stránkách, které se přímo tomu věnují? Osobně tuhle hračku s přesností +-1°C považuji pro hlídání teploty v líhni za naprosto nevhodnou.