» Poradna » Mobily

Zapojení subwoferu do Hifi zesilovace

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak mam zapojit do tohoto http://www.electronic-star.cz/Hi-Fi-5-kanalovy-surround... subwofer

Odpovědi na otázku

Nijak.

Ale jestli to má výstupy na bedny,, tak ano, ale jestli máš už nějaké bedny bez SWtak už SW nepřipojíš,, chtělo by to prostě bedny 2+1 atd,,i když na kvalitní 2.0 já nedám dopustit ...

no to je jednoduché, tenhle zesilovač prostě výstup na subwoofer nemá a proto to tam připojit přímo nelze.Ovšem většina výrobců subwooferů s tím počítá a slušný subwoofer má "rozvodnou destičku" kam se propojí repro z zesilovače (většinou stačí LP, centrál a PP) do tý destičky se zapojí dráty od repro a subwoofer si z toho vyber potřebný signál sám. Pokud to nemá, no tak si budete muset nějaký ekvivalent sletovat sám, není to nic složitého, ale primitivní to není.Je tu ale velké ALE - proč subwoofer u zesilovače, který počítá s plnohodnotnými reprosloupy ?

lepši basy a nevíte tedy o nějákem zesilovaci ktery ma vstup i na subwofer?

Vstup? Ty snad potřebuješ výstup na subwoofer, ne?

jo sry spletl jsem se

Ak ten zosilovac len uvazujes kupit, tak je lepsie vybrat nejaky iny, ktory vystup na sub uz ma. Ak ho uz mas kupeny, tak by som si ten vystup dorobil. Miesto na dva cinche na zadnej strane sa najde a miesto pripojenia nebude velmi tazke objavit pre cloveka, ktory vie nieco o elektronike.

Z reprovýstupů sloučíš signály do jednoho, přes dva rezistory o odporu kolem 6,8 - 10 k, (přesná hodnota není podstatná, pak bude následovat oddělovací stupeň, dolní propust s přenášeným pásmem od nuly do max. 80 Hz se směrnicí minimálně 18 dB na oktávu, regulátor hlasitosti a výkonový koncový stupeň plus sí ťový zdroj a dostatečné chlazení.