» Poradna » Programy

Zapojení set-top-box-VCR-DVD-TV

 |   |   |  [147.231.112.---]

Chci propojit set-top-box (STB, napojen na interní anténu, 2 scarty), videorekorder (VCR, 2 scarty), DVD rekorder (DVDR, 2 scarty) a TV (1 scart).
Návrh: Propojím scart-kabely STB-VCR-DVDR-TV (vždy ze scart-out do scart-in). STB spojim s TV scart-kabelem přes scartový slučovač (kromě STB tam bude zapojen i výstup z DVDR). Do anténního TV přívodu zapojím koaxiálem signál z vnější antény (STA).

Je při výše uvedeném zapojení signál průchozí ze zapnutého STB až do DVDR i při standby stavu VCR (resp. musím při nahrávání na DVDR přepnout VCR ze standby stavu do provozního stavu)?
Pokud budu nahrávat na DVDR výše uvedeným zapojením, je možné sledovat jiný kanál (analogový ze STA) na TV přepnutím dálkového ovládání TV na příslušnou číselnou předvolbu? Nebo signál jdoucí ze scartu STB do scartu TV automaticky u každé TV odpojí přívod signálu přes koaxiál, takže na TV mohu sledovat jen to, co nahrávám na DVDR? Pokud platí to poslední, pomohl by scartový slučovač s přepínačem in/out – přepnutím tohoto do out by se signál dostal ze STB do DVDR (a mohl se nahrát), ale nedostal by se ze STB až do TV a nemohl by tak odpojit signál z koaxiálu (a znemožnit tak sledování analogového, jiného kanálu ze STA)? Nedojde v scartovém slučovači při nahrávání na DVDR ke kolizi signálu jdoucího ze STB přes VCR do DVDR (a projde vůbec do scartového slučovače při pouhém nahrávání?) se signálem jdoucím přímo ze scartu STB do scartového slučovače (může se něco poškodit)?
Co by se obecně stalo, kdyby se do 1 scartu (scartový slučovač) dostal ve stejný okamžik signál ze STB a z DVDR-může se něco poškodit?

Odpovědi na otázku

 |   |   |  [89.185.227.---]

Tak co, podařilo se Vám to propojit?
Také něco podobného řeším, mám tam 2tunerový STB,
VCR, SAT a DVDrecorder.
Prosím, napište jestli Vám to funguje jak jste popsal.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Set Top Box, Set-top Box, Sta, Stejný okamžik, KoaxiálUrčitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost