» Poradna » Programy

Zapojení set-top-box-VCR-DVD-TV

 |   | 

Chci propojit set-top-box (STB, napojen na interní anténu, 2 scarty), videorekorder (VCR, 2 scarty), DVD rekorder (DVDR, 2 scarty) a TV (1 scart).
Návrh: Propojím scart-kabely STB-VCR-DVDR-TV (vždy ze scart-out do scart-in). STB spojim s TV scart-kabelem přes scartový slučovač (kromě STB tam bude zapojen i výstup z DVDR). Do anténního TV přívodu zapojím koaxiálem signál z vnější antény (STA).

Je při výše uvedeném zapojení signál průchozí ze zapnutého STB až do DVDR i při standby stavu VCR (resp. musím při nahrávání na DVDR přepnout VCR ze standby stavu do provozního stavu)?
Pokud budu nahrávat na DVDR výše uvedeným zapojením, je možné sledovat jiný kanál (analogový ze STA) na TV přepnutím dálkového ovládání TV na příslušnou číselnou předvolbu? Nebo signál jdoucí ze scartu STB do scartu TV automaticky u každé TV odpojí přívod signálu přes koaxiál, takže na TV mohu sledovat jen to, co nahrávám na DVDR? Pokud platí to poslední, pomohl by scartový slučovač s přepínačem in/out – přepnutím tohoto do out by se signál dostal ze STB do DVDR (a mohl se nahrát), ale nedostal by se ze STB až do TV a nemohl by tak odpojit signál z koaxiálu (a znemožnit tak sledování analogového, jiného kanálu ze STA)? Nedojde v scartovém slučovači při nahrávání na DVDR ke kolizi signálu jdoucího ze STB přes VCR do DVDR (a projde vůbec do scartového slučovače při pouhém nahrávání?) se signálem jdoucím přímo ze scartu STB do scartového slučovače (může se něco poškodit)?
Co by se obecně stalo, kdyby se do 1 scartu (scartový slučovač) dostal ve stejný okamžik signál ze STB a z DVDR-může se něco poškodit?

Odpovědi na otázku

 |   | 

Tak co, podařilo se Vám to propojit?
Také něco podobného řeším, mám tam 2tunerový STB,
VCR, SAT a DVDrecorder.
Prosím, napište jestli Vám to funguje jak jste popsal.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Set Top Box, Set-top Box, Sta, Stejný okamžik, Koaxiál
Určitě si přečtěte

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 57

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

Portál občana už funguje. Na státní web vypadá až překvapivě použitelně

** Portál občana už funguje, vyřídíte na něm první požadavky ** Funkce se budou postupně rozšiřovat ** Web je docela moderní a přehledný

David Polesný | 65

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

Takhle zemřete, když asteroid dopadne na vaše město

** Jak by to dopadlo, kdyby na světovou metropoli či do nedalekého moře dopadl velký asteroid? ** Simulovali to odborníci z University of Southampton ** Výsledky jsou velmi zajímavé

Petr Kubala | 32

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

Sex a rozmnožování při mezihvězdné cestě: Kolik lidí je potřeba pro let k Proximě Centauri?

** Vědci spočítali, jak velká by musela být posádka pro vícegenerační let k nejbližší hvězdné soustavě ** Proxima Centauri se nachází 4,3 světelných let od nás ** Za současných technologií bychom k ní letěli 6300 let

Petr Kubala | 53

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

** Microsoft představil nový tablet Surface Go ** Nový model zaujme nízkou cenou, ale schopnostmi zařízení Surface ** Microsoft nepoužil čip ARM, ale klasický procesor od Intelu 

Karel Javůrek | 116


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji