» Poradna » Programy

Zapojení set-top-box-VCR-DVD-TV

 |   | 

Chci propojit set-top-box (STB, napojen na interní anténu, 2 scarty), videorekorder (VCR, 2 scarty), DVD rekorder (DVDR, 2 scarty) a TV (1 scart).
Návrh: Propojím scart-kabely STB-VCR-DVDR-TV (vždy ze scart-out do scart-in). STB spojim s TV scart-kabelem přes scartový slučovač (kromě STB tam bude zapojen i výstup z DVDR). Do anténního TV přívodu zapojím koaxiálem signál z vnější antény (STA).

Je při výše uvedeném zapojení signál průchozí ze zapnutého STB až do DVDR i při standby stavu VCR (resp. musím při nahrávání na DVDR přepnout VCR ze standby stavu do provozního stavu)?
Pokud budu nahrávat na DVDR výše uvedeným zapojením, je možné sledovat jiný kanál (analogový ze STA) na TV přepnutím dálkového ovládání TV na příslušnou číselnou předvolbu? Nebo signál jdoucí ze scartu STB do scartu TV automaticky u každé TV odpojí přívod signálu přes koaxiál, takže na TV mohu sledovat jen to, co nahrávám na DVDR? Pokud platí to poslední, pomohl by scartový slučovač s přepínačem in/out – přepnutím tohoto do out by se signál dostal ze STB do DVDR (a mohl se nahrát), ale nedostal by se ze STB až do TV a nemohl by tak odpojit signál z koaxiálu (a znemožnit tak sledování analogového, jiného kanálu ze STA)? Nedojde v scartovém slučovači při nahrávání na DVDR ke kolizi signálu jdoucího ze STB přes VCR do DVDR (a projde vůbec do scartového slučovače při pouhém nahrávání?) se signálem jdoucím přímo ze scartu STB do scartového slučovače (může se něco poškodit)?
Co by se obecně stalo, kdyby se do 1 scartu (scartový slučovač) dostal ve stejný okamžik signál ze STB a z DVDR-může se něco poškodit?

Odpovědi na otázku

 |   | 

Tak co, podařilo se Vám to propojit?
Také něco podobného řeším, mám tam 2tunerový STB,
VCR, SAT a DVDrecorder.
Prosím, napište jestli Vám to funguje jak jste popsal.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Set Top Box, Set-top Box, Sta, Stejný okamžik, Koaxiál
Určitě si přečtěte

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

** Letošní červenec byl třetím nejteplejším měsícem od roku 1880 ** Teplota naší planety roste raketovým tempem ** Co lidstvu hrozí v období, které v minulosti nemá obdoby?

Karel Kilián | 70

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

Praktické vychytávky, které si chcete doinstalovat do Windows

** Pokud vás nudí vzhled nabídky Start, snadno jej můžete změnit. ** Stejně tak existují programy na přidání záložek do programů. ** Spokojit se ani nemusíte se základním ovládáním hlasitosti.

Vladislav Kluska | 46

V doupěti hackerů na brněnské FIT: Ukázali nám útoky na Bluetooth i vlastní chytré krabičky

V doupěti hackerů na brněnské FIT: Ukázali nám útoky na Bluetooth i vlastní chytré krabičky

** Internet je plný malwaru, to už dnes ví každý ** Víte ale, že lze útočit třeba i na Bluetooth? ** Navštívil jsem hackery z brněnského FITu

Jakub Čížek | 1


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku